Latvijas futbola izlase treniņspēlē zaudē Saūda Arābijai

Latvijas futbola izlases otrdien Portugāles galvaspilsētā Lisabonā pirmā puslaika beigu daļā ielaida divus vārtus un treniņspēlē ar rezultātu 0:2 (0:2) zaudēja Saūda Arābijai, kura nākamgad piedalīsies Pasaules kausa finālturnīrā.

Aleksandra Starkova trenētā komanda aizvadīja blāvu spēli, kurā pretiniekiem piederēja pārsvars. Spēles rezultātu 38.minūtē atklāja Saūda Arābijas uzbrucējs Ali Al Zakans, bet septiņas minūtes vēlāk izcēlās Mukhtars Falatahs, kurš arī ir priekšējās līnijas spēlētājs. Abi futbolisti ikdienā pārstāv Saūda Arābijas klubus.

Latvijas izlasē šajā mačā pirmo reizi laukumā devās “Liepāja”/”Mogo” pussargs Dmitrijs Hmizs, taču tā kā šī nebija oficiāla spēle, tad statistikā tā neparādīsies.

Pirmajā puslaikā Saūda Arābijai piederēja pārsvars, kas vainagojās ar diviem vārtiem beigu daļā. Vispirms Al Zakans izcēlās ar precīzu sitienu no tuvas distances, bet puslaika pēdējā minūtē Falatahs izmantoja Latvijas izlases aizsargu kļūdu, soda laukuma centrā, otro reizi pārspējot Vaņinu.

Arī pēc atpūtas pārsvars bija pretiniekiem, Latvijas izlasei reti nonākot pie pretinieku vārtiem un bīstamus momentus tikpat kā neizveidojot.

Mačs norisinājās ar slēgtām durvīm un šī cīņa neskaitīsies oficiālajā statistikā.

Salīdzinājumā ar Latvijas izlases iepriekšējo spēli šoreiz pamatsastāvā bija notikušas trīs izmaiņas, no kurām viena piespiedu kārtā tika veikta pirms paša mača. Iesildīšanās laikā nelielu traumu guva Dāvis Ikaunieks, kuram bija paredzēta vieta starta vienpadsmitniekā, tāpēc viņa vietā maču iesāka Deniss Rakels. Tāpat mikrotraumu dēļ vēl pirms mača bija skaidrs, ka laukumā nevarēs doties Mārcis Ošs un Gints Freimanis.

Kā ierasts, Latvijas izlases vārtus sargāja Andris Vaņins, kurš šajā mačā pildīja arī kapteiņa pienākumus.

Tāpat laukumā pamatsastāvā devās aizsardzības līnijas spēlētāji Ņikita Koļesovs, Kaspars Dubra, Igors Tarasovs un Aleksandrs Solovjovs, vidējā līnijā darbojās Jevgēņijs Kazačoks, Dāvis Indrāns, Gļebs Kļuškins un Aleksejs Višņakovs, bet uzbrukuma līniju veidoja Deniss Rakels un Valērijs Šabala.