Latvijas futbola izlase spēlē neizšķirti ar Lietuvu un ceturto reizi pēc kārtas izcīna Baltijas kausu

0 Komentāru
Latvijas futbola izlase spēlē neizšķirti ar Lietuvu un ceturto reizi pēc kārtas izcīna Baltijas kausu
BNS/LETA

Latvijas futbola izlase otrdien Viļņā Baltijas kausa izšķirošajā mačā spēlēja neizšķirti 1:1 ar Lietuvas valstsvienību un ceturto reizi pēc kārtas izcīnīja uzvaru visā turnīrā.

Latvijas izlases rindās vārtus guva aizsargs Kaspars Dubra, kurš šajā mačā pildīja komandas kapteiņa pienākumus. Viņš izcēlās spēles 46.minūtē, kamēr lietuvieši izlīdzinājumu panāca 86.minūtē pēc Karoļa Laukžemja sitiena ar galvu.

Latvija spēles pirmajā daļā spēlēja agresīvi, bet vārtus neguva, kamēr otrā puslaika sākumā viesiem izdevās panākt vēlamo. Savukārt spēles beigu daļā Latvija centās nosargāt pārsvaru un darbojās no aizsardzības, taču par to nācās samaksāt ar zaudētiem vārtiem. Tiesa, pēc tam viesiem izdevās nosargāt sev vēlamo neizšķirtu un triumfēt Baltijas kausa izcīņā.

Viesu komandas vārtos devās Kaspars Ikstens, kurš tieši otrdien atzīmēja savu 30.dzimšanas dienu. Tāpat sākumsastāvā tika pieteikti Kaspars Dubra, kurš pildīja kapteiņa pienākumus, Vitālijs Jagodinskis, Gints Freimanis, Raivis Andris Jurkovskis, Igors Tarasovs, Gļebs Kļuškins, Ritvars Rugins, Jānis Ikaunieks, Vladimirs Kamešs un Aleksejs Višņakovs.

Latvijas izlases galvenais treneris Miksu Pātelainens līdz ar to pārsteidza, uzbrukumā laižot Kamešu un Višņakovu.

Tikmēr otrajā puslaikā uz maiņu devās Vitālijs Rečickis, kurš piedzīvoja debiju izlasē, kā arī Aleksandrs Fertovs un Valērijs Šabala.

Jau ziņots, ka Latvijas izlasei šajā mačā nepalīdzēja komandas pamatvārtsargs Andris Vaņins un aizsargs Mārcis Ošs, kuri guvuši savainojumus. Vaņinu mikrotraumas dēļ izlases treneru korpuss nolēma atstāt Latvijā, lai viņa savainojumam tiktu veikta padziļinātāka izmeklēšana.

Spēles sākums bija līdzīgs, abām komandām uzbrukumu noslēguma fāzēs pieļaujot kļūdas. Latvijas izlase spēlēja aktīvi un regulāri presēja ne tikai lietuviešu aizsargus, bet arī vārtsargus.

Cīņas 21.minūtē Latvijas izlasei izdevās trīs bīstami sitieni pēc kārtas. Viss sākās ar aktīvu Latvijas spēlētāju presingu, kas izprovocēja pretinieku kļūdu. Vispirms sita Višņakovs, taču bumbu atvairīja vārtsargs, pēc tam atvairīja arī atkārtotu Ikaunieka sitienu, līdz tas pats Ikaunieks raidīja bumbu pāri vārtiem.

Puslaika vidū Latvija bija pārņēmusi iniciatīvu, tomēr turpinājumā aktīvāki bija arī lietuvieši, kuri 27.minūtē izdarīja bīstamu sitienu gar Ikstena vārtiem, kad centrējumu izdarīja Fjodors Černihs, taču bumbu neviens no partneriem neuztvēra.

Ikstens komandu glāba spēles 30.minūtē, un arī līdz puslaika beigām bīstamāki bija lietuvieši, kuri labu uzbrukumu izveidoja arī 42.minūtē, taču līdz noslēdzošajam sitienam netika, savukārt vēl pēc divām minūtēm Latviju atkal glāba vārtsargs.

Savukārt otrā puslaika sākums teicams bija Latvijas izlasei, kura ieguva tiesības izpildīt brīvsitienu. Lietuvas izlases spēlētājs savā soda laukumā nespēja apstrādāt bumbu un tā nonāca pie Dubras, kurš no desmit metriem izdarīja neatvairāmu sitienu. Dubram tie bija otrie vārti izlases rindās.

Arī nākamajās minūtēs pārsvars bija Latvijai, bumbu vēl vienu reizi vārtos ieraidot Višņakovam, taču tobrīd tika fiksēta aizmugure, tāpēc pārsvaru dubultot Latvijai neizdevās.

Savukārt turpinājumā jau liels pārsvars bija Lietuvai, jo Latvija spēlēja no aizsardzības pozīcijām. Ilgu laiku tas atmaksājās, tomēr 86.minūtē lietuvieši panāca neizšķirtu, kad pēc centrējuma ar galvu precīzi sita Laukžemis, bumbai trāpot pa vārtu stabu un ielecot Ikstena sargātajā cietoksnī.

Atlikušajā laikā lietuviešiem bija arī iespēja izraut uzvaru, taču par laimi Latvijas izlase aizsardzībā nospēlēja bez kļūdām.

Latvijas valstsvienība Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) rangā atrodas 139.vietā, kamēr Lietuvas izlase ir 133.pozīcijā.

Savā pirmajā Baltijas kausa spēlē Latvija, galvenā trenera amatā debitējot somu speciālistam Pātelainenam, atjaunotajā Daugavas stadionā sestdien ar 1:0 uzvarēja Igauniju, vienīgos vārtus ar skaistu sitienu gūstot Jānim Ikauniekam. Tikmēr Lietuva pirmajā mačā ar 0:2 piekāpās igauņiem.

0 Komentāru