Latvijas futbola izlase pārbaudes mačā zaudē Igaunijai un sasniedz komandas antirekordu
Latvijas un Igaunijas futbola izlases pārbaudes spēle Olimpiskajā "Skonto" stadionā. (Edijs Pālens / LETA)

Latvijas futbola izlase pirmdien “Skonto” stadionā, demonstrējot bālu sniegumu, ar 1:2 (1:0) pārbaudes mačā zaudēja Igaunijas izlasei, sasniedzot komandas antirekordu, jo cieta septīto zaudējumu pēc kārtas.

Latvijas valstsvienība ne reizi nebija zaudējusi septiņos mačos pēc kārtas, taču tagad ir sasniegts jauns antirekords. Pēdējo reizi Latvija uzvarēja pērn septembrī, kad 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē viesos ar 1:0 uzvarēja Andoru, taču tagad ir sekojušas septiņas neveiksmes pēc kārtas.

Lai arī pēc pirmā puslaika Latvija bija vadībā ar 1:0, kad pretinieku kļūdu izmantoja Dāvis Ikaunieks, laukuma saimnieki aizvadīja bālu spēli, otrajā puslaikā igauņiem ļaujot gūt divus vārtus. Zīmīgi, ka pretiniekiem izcēlās futbolisti, kuri laukumā bija devušies uz maiņu. Igaunijas futbola izlasei šī bija tikai otrā uzvara savstarpējās 22 spēlēs kopš abu valstu neatkarības atjaunošanas.

Foto

Jau spēles sākumā aktīvāki bija viesi, un septītajā minūtē pēc Janara Tometa sitiena no asa leņķa savu meistarību nācās demonstrēt Latvijas izlases vārtsargam Pāvelam Šteinboram, kurš augstā lēcienā ar roku pārvirzīja bumbu uz stūra sitienu.

Arī turpinājumā vairāk bumbu kontrolēja igauņi un viņiem piederēja iniciatīva, taču 22.minūtē Latvijas izlase pēc pretinieku kļūdas atklāja rezultātu, jo pēc neprecīzas piespēles bumbu pārtvēra Aleksandrs Solovjovs, kurš uzreiz ar teicamu piespēli uzbrukuma smailē izvirzīja Dāvi Ikaunieku, savukārt viņš nonācis aci pret aci ar igauņu vārtsargu Marko Mēritu, kurš bija izskrējis no vārtiem, aukstasinīgi pārraidīja bumbu tam pāri, sitot tukšā pretinieku cietoksnī.

D.Ikauniekam šis bija otrais vārtu guvums izlases rindās, savukārt valstsvienība savā laukumā ar precīzu sitienu nebija izcēlusies kopš pērnā gada 2.septembra, kad pārbaudes spēlē ar 3:1 uzvarēja Luksemburgu un pirmos vārtus spēlē tad arī guva tieši D.Ikaunieks. Kopš tā laika Latvijas izlase savās mājās bija aizvadījusi vēl trīs mačus, visos paliekot “sausā”.

Lai arī Latvijas izlase izvirzījās vadībā ar 1:0, iniciatīva joprojām bija igauņiem, kuri 36.minūtē neizmantoja divas labas iespējas panākt izlīdzinājumu. Mājiniekus glāba Šteinbors, kurš vispirms “izvilka” bumbu pēc Artjoma Dmitrijeva sitiena vārtu tālajā stūrī, bet pēc sekojošā stūra sitiena atvairīja Sīma Luca izdarīto raidījumu no tuvas distances.

Diemžēl otrais puslaiks laukuma saimniekiem sākās neveiksmīgi, jo 51.minūtē uz maiņu laukumā nākušais Sergejs Zenjovs panāca izlīdzinājumu 1:1, sitot vārtu stūrī no soda laukuma līnijas. Arī pēc tam viesi bija aktīvāki, turpinot vairāk kontrolēt bumbu, kamēr Latvijas izlases centieni līdz bīstamiem momentiem nenoveda.

Otrajā puslaikā abu komandu treneri veica vairākas maiņas, Latvijas izlases rindās debiju piedzīvojot talantīgajam Robertam Uldriķim, taču komandas sniegums neko daudz nemainījās. Savukārt igauņi ar maiņu atkal “uzminēja”, jo 77.minūtē Atss Purje izmantoja sava komandas biedra Dmitrijeva uzvarēto divcīņu soda laukumā. Dmitrijevs uz māņu kustību apmānīja Kasparu Gorkšu, pēc tam neļāva līdz bumbai tikt Vitālijam Maksimenko, kamēr bumba nokļuva pa sitienam Purjem, kurš netraucēti “šāva” garām Šteinboram.

Tuvojoties mača beigu daļai, arī Latvija biežāk viesojās pretinieku soda laukumā, tomēr neko patiešām bīstamu Aleksandra Starkova trenētie spēlētāji nespēja izveidot, beigās piedzīvojot netīkamu zaudējumu.