Latvijas futbola izlase Kazakeviča debijā neizmanto iespējas un spēlē neizšķirti ar Andoru

Pievienot komentāru
Latvijas futbola izlase Kazakeviča debijā neizmanto iespējas un spēlē neizšķirti ar Andoru
REUTERS/SCANPIX

Latvijas vīriešu futbola izlase ceturtdien UEFA Nāciju līgas D divīzijas pirmajā spēlē savā laukumā nospēlēja neizšķirti 0:0 ar Andoru.

Debiju Latvijas izlasē piedzīvoja galvenais treneris Dainis Kazakevičs un pussargs Alvis Jaunzems.

Jau spēles piektajā minūtē pēc pārkāpuma pret Vladislavu Fjodorovu Latvija tika pie iespējas izpildīt soda sitienu. Pirmā standartsituācija tika uzticēta Jānim Ikauniekam, kura sistā bumba lidoja nedaudz garām labajam vārtu stabam. Desmit minūtes vēlāk pēc Andreja Cigaņika piespēles no dažiem metriem pa vārtiem sita Ikaunieks, taču viņa sitienu neitralizēja vārtsargs Hoseps Gomess.

Latvieši nopelnīja stūra sitienu, pēc kura Kaspars Dubra ar galvu sita bumbu pāri vārtiem. Turpinājumā uzbrukumi viesu vārtiem norimās, līdz 30.minūtē no vidējas distances bīstami sita Fjodorovs, bet astoņas minūtes vēlāk ar galvu sitienu izdarīja Vladislavs Gutkovskis. Puslaika pēdējā minūtē pēc Roberta Savaļnieka piespēles vēlreiz pretinieku vārtu drošību apdraudēja Fjodorovs.

Pēc pirmā puslaika aktīvais Fjodorvs tika nomainīts pret Robertu Uldriķi, tādējādi Latvijai priekšā bija divi augumā raženi uzbrucēji. Spēles 54.minūtē Uldriķis pēc Eduarda Emša piespēles ar galvu viegli uzsita pa vārtiem.

Nedaudz vēlāk bija nākamais pavērsiens, jo soda laukumā tika nogāzts Gutkovskis. 56.minūtē 11 metru soda sitiens tika uzticēts Ikauniekam, kura raidīto bumbu atvairīja Gomess. Puslaika vidū, 68.minūtē, Ikaunieks tikpat kā ieraidīja bumbu vārtos, taču pirms tam soda laukumā pārkāpa noteikumus.

Mača 71.minūtē Gutkovskis, reaģējot uz pretinieka provokāciju, iesita viņam un tika noraidīts no laukuma, tādējādi Latvija palika desmit vīru sastāvā. Deviņas minūtes vēlāk pēc Savaļnieka piespēles Cigaņiks, sitot bumbu ar galvu, trāpīja pa vārtu stabu.

Pēdējās desmitminūtes sākumā Alvis Jaunzems divreiz piespēlēja uz vārtu priekšu, kur bija Uldriķis, taču latviešu uzbrucējam nedaudz pietrūka, lai kaut vienā no epizodēm bīstami uzsistu pa vārtiem. Pamatlaika pēdējā minūtē pēc Savaļnieka piespēles no asa leņķa bumba atsitās pret vārtu konstrukciju un nonāca pie Ikaunieka, taču viņa no tuvas distances izdarīto raidījumu neitralizēja pretinieku futbolists. Pēdējās minūtēs Andora rezultātu nosargāja.