Latvijas futbola izlase izbraukumā saplosa Andoru un izcīna pirmo uzvaru UEFA Nāciju līgā

REUTERS/SCANPIX

Latvijas futbola izlase otrdien izbraukumā ar 5:0 pārliecinoši uzvarēja Andoru, izcīnot pirmo uzvaru UEFA Nāciju līgas turnīrā.

Divus vārtus latviešiem guva Jānis Ikaunieks, vienus – Antonijs Černomordijs, Vladislavs Gutkovskis un Raimonds Krollis.

Jau drīz pēc spēles sākuma J.Ikaunieks no labas pozīcijas netrāpīja vārtos, bumbai skarot vārtu stabu.

Tūlīt gan vārti tika gūti, septītajā minūtē Kasparam Dubram ar galvu pāradresējot bumbu tālāk soda laukumā, kur ar otro mēģinājumu to vārtos dabūja komandas kapteinis aizsargs Černomordijs – 1:0.

Pēc tam īsā laikā tikai Vladislavam Gutkovskim bija trīs lieliskas iespējas gūt vārtus ar sitieniem no soda laukuma, atzīmējot Roberta Savaļnieka un Andreja Cigaņika piespēles, taču bumba spurdza vārtiem garām.

Mačs bija parujpš no abām pusēm, jau pirmajā puslaikā vien dzelteno kartīti Latvijai nopelnot Vladimiram Kamešam, J.Ikauniekam un Artūram Zjuzinam, bet mājinieku – par Eiropas rupjāko komandu uzskatītās – rindās “izceļoties” Kristianam Garsijam, Kuku un Marsio Vieiram.

38.minūtē Krišs Kārkliņš bīstami sita, vārtsargam Hosepam Gomesam atvairot uz pārliktni lidojošo bumbu.

55.minūtē Zjuzinu nomainīja Aleksejs Saveļjevs, un divas minūtes vēlāk Latvija dubultoja pārsvaru. J.Ikaunieks piespēlēja soda laukuma vidū Gutkovskim, no kura cīņā ar aizsargu bumba nonāca atkal pie Ikaunieka kreisajā pusē, kurš ar savu spēcīgāko kreiso kāju pārspēja vārtsargu – 2:0.

Tikai trīs minūtes pagāja, kad Ikaunieks izcēlās vēlreiz, triekdams ar galvu bumbu vārtu tuvējā stūra tīklā pēc Kārkliņa izpildīta stūra sitiena – 3:0.

4:0 ar 11 metru soda sitienu 70.minūtē panāca Gutkovskis, kurš apmānīja Gomesu, raidot bumbu vārtu labajā pusē, kamēr vārtsargs aizlēca uz kreiso no uzbrucēja stūri. Gutkovskis pats arī panāca vienpadsmitmetrinieku, kad viņu vārtu tuvumā “aizķeksēja” Emili Garsija.

75.minūtē Gutkovska vietā laukumā devās Krollis, Kamešu nomainīja Daniels Ontužāns, bet Ikaunieku – Mārtiņš Ķigurs. Ontužāns pēc spēlētām sešām minūtēm jau tika pie dzeltenā “plākstera”. 82.minūtē Cigaņika vietā nāca Dāvis Ikaunieks.

Četras maiņas otrajā puslaikā veica arī pretinieki, vēl divreiz sapelnīdami dzelteno kartīti Joana Servosa un Ārona Sančesa izpildījumā, bet Gutkovska paveikto 15 minūtes pēc došanās laukumā atkārtoja Krollis.

Par viņa nogāšanu soda laukumā otro dzelteno kartīti komplektā ar sarkano krāsu paletē saņēma Kristians Garsija, bet pēc īsas sarunas starp D.Ikaunieku un Krolli pats “cietušais” devās uz 11 metru atzīmi, pārliecinoši apspēlējot Gomesu. Vārtsargs lēca no uzbrucēja labajā stūrī, bet Krollis ar kreiso kāju sita kreisajā stūrī, gūdams savus pirmos vārtus izlasē, – 5:0.

Otrā mačā Malta savā laukumā spēlēja 1:1 (0:0) ar Fēru salām.