Latvija FIFA PK kvalifikācijas mačā zaudē Holanna Norvēģijai

0 Komentāru

Latvijas futbola izlase sestdien ”Daugavas” stadionā FIFA Pausaules kausa kvalifikācijas turnīra mačā ar 0:2 zaudēja Norvēģijai.

Vārtus uzvarētāju labā guva norvēģu līderis Ērlings Holanns un Muhameds Eljunussi.

Piektajā un sestajā minūtē Latvijas izlasei veiksmīgi izdevās aizstāvēties pēc stūra sitienu izspēles pie saviem vārtiem. Septītajā minūtē soda laukumā iepretim vārtiem piespēli saņēma talantīgais Holanns. Uzbrucējs paskrēja garām Pāvelam Šteinboram, bet bumbu vārtos tomēr neizdevās ieraidīt. Arī nākamajās desmit minūtēs norvēģi turpināja spēlēt aktīvi, vairākkārt cenšoties bumbu nogādāt tuvāk Latvijas izlases vārtiem.

Ja pirms tam talkā nāca Šteinbors, aizsargu spēle un arī veiksme, 18.minūtē notikumu gaita mainījās. Apšaubāmā epizodē tiesnesis lēma, ka Andris Raivis Jurkovskis soda laukumā pārkāpa noteikumus, tāpēc uz Šteinbora vārtiem jāpiešķir “pendele”. Holanns 18.minūtē bija nekļūdīgs, bumbu raidot vārtu apakšējā labajā stūrī.

Latvija – Norvēģija. Pilns spēles apskats:

Spēles 22.minūtē norvēģi izpildīja vēl vienu bīstamu, bet neprecīzu sitienu, taču trīs minūtes vēlāk pirmo reizi par pretinieku vārtiem sita arī latvieši – Jānis Ikaunieks. Tuvojoties pirmā puslaika beigām, Muhameds Eljunussi soda laukumā pamanījās saglabāt kontroli pār bumbu un izdarīja sitienu, kuru ar kāju atvairīja Šteinbors. Latvijas izlase teju visu pirmo puslaiku aizsargājās un uzbrukumā tikpat kā nedevās. Labākā vārtu gūšanas iespēja jau kompensācijas laikā no aptuveni 25 metriem bija Ikauniekam, kurš izpildīja soda sitienu.

Kājas savainojuma dēļ 42.minūtē Šteinboru nomainīja Roberts Ozols.

Jau pašā otrā puslaika sākumā Holanns ar piespēli gar pašiem vārtiem centās nokārtot savai komandai otros vārtus, tomēr nesekmīgi. 50.minūtē latvieši nopelnīja stūra sitienu, bet bumba pēc centrējuma lidoja Andrē Hansena rokās. Trīs minūtes vēlāk Andrejs Cigaņiks no laukuma sāna bumba iecentrēja soda laukumā, kur, sajutis pretinieka pieskārienu, uz zālāja nokrita Vladimirs Kamešs. Tiesnesi gan apmānīt neizdevās, tāpēc “pendele” netika piešķirta.

55.minūtē Ikaunieka centrējums soda laukuma tuvumā bija par spēcīgu, lai pie kreisā vārtu staba bumbu aizsniegtu partneri. Deviņas minūtes vēlāk jau mājiniekus glāba Ozols, kurš no tuvas distances atvairīja Aleksandera Serleta sitienu. Vārtus neskartus izdevās nosargāt vien divas minūtes, jo Eljunussi 66.minūtē soda laukuma viducī palika nepiesegts un varēja izpildīt spēcīgu sitienu.

Nākamā labā vārtu gūšanas iespēja norvēģiem bija 72.minūtē, kad soda laukumā bumbu ieguva Holanns. Uzbrucējs ātri apgriezās ap savu asi un no 11 metru soda sitiena atzīmes raidīja bumbu virsū Ozolam. Vēl piecas minūtes vēlāk Holanns savu astoto sitienu spēlē izpildīja ar galvu, bet bumba lidoja dažus centimetrus virs vārtu pārliktņa. Ozols Latvijas izlasi pēc Holanna sitiena glāba arī 85.minūtē.

Jau kompensācijas laika pirmajā minūtē Latvijas izlasi no 0:3 glāba vārtu stabs. Sitienu ar galvu no tuvas distances izpildīja Džošua Kings. Uzbrucējam pusotru minūti vēlāk skrējienā neizdevās apstrādāt bumbu, tādējādi vēlreiz izniekojot lielisku iespēju.

0 Komentāru