Krievijas izlase Pasaules kausa finālturnīra atklāšanas mačā sagrauj Saūda Arābiju

Krievijas futbola izlase ceturtdien Pasaules kausa izcīņas atklāšanas spēlē savās mājās ar rezultātu 5:0 (2:0) sagrāva Saūda Arābiju.

Lai arī spēles ievadā bumbu vairāk kontrolēja Saūda Arābija, pirmajai vadībā izdevās izvirzīties Krievijai. Mājinieces sastāvā bumbu pēc standartsituācijas ieguva Aleksandrs Golovins, kurš veica precīzu centrējumu, un to vārtos ar galvu precīzi sita Jurijs Gazinskis, atklājot čempionāta gūto vārtu kontu.

Pēc gūtajiem vārtiem krievi uzbrukumos devās krietni aktīvāk kā pirms tam. Krievijas komanda gan piedzīvoja neveiksmi, jo kājas savainojumā iedzīvojās viens no izlases līderiem Alans Dzagojevs, kurš priekšlaicīgi atstāja laukumu, viņa vietā nākot Denisam Čeriševam.

Foto

Pirmā puslaika turpinājumā Čeriševs saņēma bumbu pretinieku soda laukumā, veica māņkustību, noguldot uz zālājā divus pretinieku futbolistus, un precīzi raidīja bumbu tuvajā augšējā stūrī. Čeriševs tādējādi kļuva par visu laiku pirmo uz maiņu nākušo spēlētāju, kurš guvis vārtus Pasaules kausa atklāšanas spēlē.

Otrajā puslaikā abas komandas apmainījās ar labiem uzbrukumiem, taču krieviem izdevās panākt jau trīs vārtu pārsvaru. Kādā no mājinieku uzbrukumiem vēl vienu precīzu centrējumu veica Golovins, taču šoreiz bumbu ar galvu vārtos sita uz maiņu nākušais Artjoms Dzjuba.

Saūda Arābijai spēles atlikušajās minūtēs tā arī nespēja samazināt rezultāta starpību, kamēr Krievija guva vēl vienus vārtus. Soda laukuma tuvumā nonāca Čeriševs, kurš ar elegantu sitienu ar pēdas ārēju malu raidīja bumbu augšējā stūrī, panākot graujošu pārsvaru. Ar to gan vēl spēle nebeidzās, jo Golovins ar brīvsitiena palīdzību panāca jau 5:0 Krievijas izlases labā.

A apakšgrupā tādējādi vadībā izvirzījusies Krievija.

Šajā grupā bez Krievijas un Saūda Arābijas spēlēs arī Ēģiptes un Urugvajas izlases, kuras pirmās kārtas cīņu savā starpā aizvadīs piektdien.

Ceturtdien neviens cits mačs Pasaules kausa izcīņā nav paredzēts, turnīram turpinoties piektdien.