Komentāri
Krievijai un Katarai var tikt atņemtas Pasaules kausa organizēšanas tiesības
Foto: AFP/LETA

Ja tiks pierādīts, ka Krievija un Katara Pasaules kausa rīkošanas tiesības ieguvušas korupcijas ceļā, tām iespēja uzņemt prestižo futbola turnīru var tik atņemta, pavēstījis FIFA Audita un atbilstības komitejas vadītājs Domeniko Skala.

FIFA šobrīd iekūlusies pamatīgos skandālos, kas saistīti ar korupciju, turklāt jau iepriekš izskanēja runas, ka Krievija un Katara tām rīkošanai piešķirtos attiecīgi 2018. un 2022. gada Pasaules kausa finālturnīrus ieguvusi negodīgā ceļā.

“Ja šādi pierādījumi eksistē, balsojumi par rīkošanas tiesībām var tikt anulēti,” pavēstījis Skala, kurš gan piebilda, ka nekādi pierādījumi par iespējamo korupciju nav sniegti.

Šveices varasiestādes šobrīd pārbauda, vai Krievija un Katara nav iesaistītas korupcijas lietā, kas šobrīd pārņēmusi visu FIFA organizāciju. Šobrīd atklājies, ka 1998. un 2010. gada finālturnīri, kas notika attiecīgi Francijā un Dienvidāfrikas Republikā (DĀR), varētu būt iegūti negodīgā ceļā, piekukuļojot FIFA amatpersonas.

Austrālijas policija pavēstījusi, ka izmeklēs, vai šajā valstī visi rīkojušies pareizi, pretendējot uz 2022. gada finālturnīra organizēšanu. Tiek ziņots, ka vietējā futbola federācija veikusi 500 000 Austrālijas dolāru (350 000 eiro) pārskaitījumu Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) futbola federācijām. Toreiz Austrālija balsojumā saņēma tikai vienu balsi, pārliecinoši piekāpjoties Katarai.

Pagājušajā nedēļā Šveicē pirms FIFA kongresa tika veikti vairāku amatpersonu aresti saistībā ar kukuļdošanu. Neskatoties uz skandālu, piektdien FIFA prezidenta amatā tika pārvēlēts Blaters, tomēr otrdien, skandālam pieņemoties spēkā, viņš paziņoja par gatavību atkāpties no amata.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl