Korupcijas skandālā iesaistītajiem Blateram un Platinī astoņu gadu diskvalifikācija

0 Komentāru
Korupcijas skandālā iesaistītajiem Blateram un Platinī astoņu gadu diskvalifikācija
Foto: Reuters/Scanpix

Līdzšinējais Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Zeps Blaters un Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) prezidents Mišels Platinī pirmdien saņēmuši astoņu gadu diskvalifikācijas no pasaules futbola.

Kā pavēstīja FIFA ētikas komiteja, sodi stājas spēkā nekavējoties. Līdz šim viņiem abiem bija 90 dienu pagaidu diskvalifikācijas. Šādus sodus amatpersonas saņēmušas, jo šveicietis 2011.gadā pārskaitījis Platinī aptuveni 1,8 miljonus eiro par paveikto laikā no 1999. līdz 2002.gadam.

Platinī jau daudzus gadus tika uzskatīts kā vienīgais reālais kandidāts uz Blatera aizvietošanu, tomēr šis sods viņa cerības lauzis. Iepriekš Blaters un Platinī nolieguši nelikumības, stāstot, ka naudas darījums bijusi “džentlmeņu vienošanās”. Paredzams, ka viņi iesniegs apelācijas Sporta arbitrāžas tiesā (CAS).

“Process pret Blateru galvenokārt saistīts ar divu miljonu Šveices franku maksājumu Platinī 2011. gada februārī,” teikts FIFA paziņojuma. “FIFA prezidentam nebija juridiska pamatojuma, ņemot vērā 1999. gada 25. augustā veiktu rakstisku vienošanos. Viņa teiktais par mutvārdu vienošanos izmeklēšanā netika uzskatīts par pārliecinošu pierādījumu.”

Blaters bijis FIFA prezidents kopš 1998.gada. Par spīti korupcijas skandāliem, viņš šogad maijā tika pārvēlēts prezidenta amatā, iesākot jau savu piekto termiņu. Tiesa, 2.jūnijā šveicietis negaidīti pavēstīja par atkāpšanos no amata.

Jauno prezidentu ievēlēs 26. februārī, kad norisināsies FIFA ārkārtas kongress. Uz amatu būs pieci pretendenti – Jordānijas princis Ali bin al Huseins, Āzijas Futbola konfederācijas (AFC) vadītājs Salmans bin Ebrahims al Halifs, bijušais FIFA ģenerālsekretāra vietnieks francūzis Žeroms Šampaņs, UEFA ģenerālsekretārs Džanni Infantīno, kā arī FIFA pretrasisma un pretdiskriminācijas organizāciju biedrs Tokijo Sehvali no Dienvidāfrikas Republikas.

0 Komentāru