Korupcijas skandālā arestēts vairāk nekā ducis FIFA amatpersonu

Pievienot komentāru
Korupcijas skandālā arestēts vairāk nekā ducis FIFA amatpersonu
Foto: AFP/Scanpix

ASV varasiestādes ceturtdienas rītā veikušas kārtējos Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) amatpersonu arestus. Šveices policija iegājusi Cīrihes viesnīcā Baur au Lac, kur ASV Tieslietu departamenta uzdevumā veikusi vairāku amatpersonu arestus.

Par notikušo vēsta laikraksts The New York Times, kam viesnīcas menedžeris atklājis, ka vairākiem klientiem lūgts pamest ēku, jo ir “ekstrēma situācija”. Medijs informē, ka arestēts vairāk nekā ducis FIFA amatpersonu. Tikmēr klajā ar paziņojumu par notikušo nākusi FIFA, kas akcentējusi, ka turpinās sadarboties ar ASV un Šveices varasiestādēm, taču sīkākus komentārus atturējās sniegt.

Ceturtdien notikušais arests saistīts ar vairākām Dienvidamerikas un Centrālamerikas zonu federāciju amatpersonām, kas tiek turētas aizdomās par reketu, naudas atmazgāšanu un krāpniecību. Zīmīgi, ka aresti notikuši, īsi pirms FIFA līderi ieradās Cīrihē, lai apspriestu iespējamās reformas organizācijā. FIFA organizāciju pamatīgi skandāli satricināja jau maijā, kad ASV varasiestādes saistībā ar korupciju veica vairāku amatpersonu arestus.