Komandas biedri cenšas apturēt “Porto” futbolista centienus pamest laukumu pēc rasistiskas skatītāju rīcības

0 Komentāru
Komandas biedri cenšas apturēt “Porto” futbolista centienus pamest laukumu pēc rasistiskas skatītāju rīcības
EPA / SCANPIX

Kārtējais rasisma skandāls Eiropas futbolā svētdien novērots Portugāles premjerlīgā, kurā par upuri kļuva FC “Porto” uzbrucējs Mosa Marega. Šoreiz sašutumu futbola pasaulē radījusi arī spēlētāja komandas biedru rīcība.

Marega, kurš pārstāv arī Mali izlasi, spēlē pret “Vitoria SC” (2:1) 60. minūtē guva komandas otros vārtus un svinību laikā norādīja uz savu ādu, sadusmojot skatītājus un savā virzienā saņemot lidojošus krēslus, kā arī mērkaķiem līdzīgas skaņas. Futbolists virs galvas pacēla vienu no laukumā izmestajiem krēsliem, par ko saņēma dzelteno kartīti. Zīmīgi, ka spēlētājs “Vitoria SC” komandu pārstāvēja pirms četriem gadiem.

Incidents kulmināciju sasniedza 69. minūtē, kad Marega sadusmots centās pamest laukumu, taču viņu ierobežoja paša komandas biedri. Pēc ilgstošām pārrunām futbolists tomēr nomainīts.

Pēc mača Marega savā sociālā tīkla “Instagram” kontā veltīja skarbus vārdus skatītājiem, kā arī kritizēja tiesnešus, kuri viņu nav aizstāvējuši. Tikmēr komandas biedru rīcību spēlētājs skaidroja kā centienus viņu nomierināt.

Tāpat oficiālie paziņojumi sekoja gan no “Porto”, gan “Vitoria SC”, kuros nosodīta skatītāju rasistiskā attieksme.

0 Komentāru