Komentāri
Ko tagad iesāksim? Latvijas futbola izlase FIFA rangā sasniedz savu antirekordu
Foto: F64

Latvijas vīriešu futbola valstsvienība jaunākajā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā, kas publicēts ceturtdien, zaudējusi 13 pozīcijas un noslīdējusi uz 124.vietu, sasniedzot savu antirekordu.

Martā Latvijas futbolisti aizvadīja divas spēles, vispirms 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra mačā viesos ar 0:1 zaudējot Šveicei, bet pēc tam arī pretinieku laukumā pārbaudes mačā kaunpilni ar 0:5 kapitulējot Gruzijai. Pēc spēles Tbilisi notikušā mača atlūgumu iesniedza valstsvienības galvenais treneris Marians Pahars, kuru Latvijas Futbola federācijas (LFF) vadība pieņēma, līdz ar to izlase šobrīd ir bez galvenā trenera.

Iepriekšējais Latvijas valstsvienības antirekords FIFA rangā bija 119.vieta, ko tā ieņēma 2013.gada jūnijā, bet rekords ir 45.vieta 2009.gada novembrī. Latvijas kontā ir 265 punkti jeb 47 punktiem mazāk nekā pirms mēneša, kad Latvija bija 111.pozīcijā. Janvārī Latvijas izlase rangā bija 110.vietā, bet februārī noslīdēja divas pozīcijas zemāk. Pērn septembrī Latvijas izlase rangā atradās 95.vietā, sasniedzot augstāko pozīciju gada laikā.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs 9.jūnijā, kad savās mājās 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē uzņems Eiropas čempioni Portugāli, kura rangā ir astotā, bet vēl pēc trīs dienām pārbaudes cīņā mērosies spēkiem ar Igauniju, kas ieņem dalītu 101.vietu, veicot kāpumu par 18 pozīcijām. Zīmīgi, ka arī Lietuvas izlase rangā ir 101.vietā, šomēnes pakāpjoties sešas pozīcijas augstāk.

Izmaiņas notikušas arī ranga vadībā, jo uz pirmo vietu pakāpusies Brazīlija, apsteidzot ne pārāk sekmīgi Pasaules kausa atlasē spēlējošo Argentīnu. Trešā joprojām ir pasaules čempione Vācija, viņai seko Čīle, bet uz piekto vietu pakāpusies Kolumbija, kas pirms tam bija septītā. Tālākās vietas ieņem Francija, Beļģija, Portugāle un Šveice, kas tikusi divas pozīcijas augstāk, bet labāko desmitnieku noslēdz Spānija.

Visaugstāk no Latvijas izlases pretiniecēm 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā atrodas jau minētās Portugāle un Šveice. Vēl Ungārija atrodas 31.pozīcijā, Fēru salas ir 77.vietā, bet Andora rangā ir 187.vietā jeb 13 pozīcijas augstāk nekā pirms mēneša.

Mēneša laikā lielāko kāpumu veikusi Maķedonija, kura tikusi 33 pozīcijas augstāk un ir 133.vietā, kamēr lielākais kritums rangā bijis Libērijai, noslīdot par 39 pozīcijām zemāk uz 141.vietu.

Lasi vēl