Kazakevičs: EČ kvalifikācijas ciklā mūsu sniegums ne vienmēr bija stabils

Pievienot komentāru
Kazakevičs: EČ kvalifikācijas ciklā mūsu sniegums ne vienmēr bija stabils
Foto: LETA ()

Latvijas U-21 izlases sniegums 2017.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā ne vienmēr bija stabils, tāpēc labas spēles mijās ar sliktām, intervijā Latvijas Futbola federācijai atzīst valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs.

Jau vēstīts, ka aizsargs Antonijs Černomordijs kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē otrdien viesos pamatlaika beigās guva vārtus, kaldinot Latvijas uzvaru 1:0 pār spēcīgo Beļģiju.

“Vai to var saukt par vēsturisku uzvaru? Domāju, ir bijušas arī vēsturiskākas, taču šajā ciklā tā noteikti ir nozīmīgākā spēle un lielākā uzvara,” secināja Kazakevičs. “Ceru, ka daudziem no puišiem, kas beigs pārstāvēt U-21 izlasi vecuma ierobežojuma dēļ un nākamajā ciklā vairs nevarēs spēlēt, tas būs papildu grūdiens tālākai karjerai, arī motivācija un pārliecība, ka var izaugt līdz nacionālās izlases rindām.”

“Parasti līdz fināla svilpei nav skaidrs, kāds būs scenārijs, jo tas var pagriezties kā uz vienu, tā uz otru pusi. Taču tad, kad guvām vārtus, bija pilnīgi skaidrs – kā minimums mēs šo spēli nezaudēsim. Bija uzdevums aizsardzību veidot laukuma vidusdaļā, nespiesties pie saviem vārtiem, būt aktīviem. Mēs diezgan augstu izveidojām presinga līniju, kur izdarījām spiedienu uz pretinieku aizsargiem, lai viņiem būtu vairāk jāspēlē ar tālām piespēlēm,” skaidroja Kazakevičs.

Video

“Vai tas neizšķirts vai uzvara – to var parādīt tikai spēle. Nekad jau nevar zināt, kā viss iegrozīsies. Tas, kas mūsu U-21 izlasei šajā ciklā raksturīgi, diemžēl izņemot spēles pret Maltu, ir, ka pret visām pārējām komandām grupā guvām punktus. Tai skaitā pret Čehiju, kas ieņēma pirmo vietu tabulā. Ar viņiem nospēlējām neizšķirti mājās, bet viesos, kur tika piedzīvots zaudējums ar 1:2, līdz pēdējam cīnījāmies, lai iegūtu punktus,” komandas garu slavēja treneris.

“Manuprāt, jau kopš trenera Genādija Šitika laikiem, kad tika uzvarēta Rumānija [5:1, pirms septiņiem gadiem]. Šis cikls parādīja, ka mūsu sniegums ne vienmēr bija stabils. Pēdējos divos mēnešos bija ļoti liels spēlētāju iztrūkums, kas ietekmēja darbības uzbrukumā, taču par spīti tam esam ieguvuši punktus pret visām trijām mūsu grupas līdervienībām. Domāju, mačā pret beļģiem tas kalpoja kā papildu pārliecības iegūšanas instruments. Protams, mums visiem tā ir liela uzvara! Liels prieks, ka ar šādu pozitīvu noti, īpaši tagadējā situācijā, spējām pabeigt ciklu,” secināja treneris.