Kāpēc Ronaldu izslēdza no skolas? Desmit aizraujoši fakti par portugāļu futbola superzvaigzni

Kārlis Komarovskis

Autors: Kārlis Komarovskis

Sporta žurnālists

1 komentārs
Kāpēc Ronaldu izslēdza no skolas? Desmit aizraujoši fakti par portugāļu futbola superzvaigzni
Foto: Scanpix; EPA/LETA

Piektdien, 9. jūnijā, ”Skonto” stadionā redzēsim vienu no futbola pasaules lielākajām zvaigznēm – Krištianu Ronaldu. Piedāvājam 10 interesantus faktus par Portugāles izlases līderi.

1.

Krištianu Ronaldu jeb pilnajā vārdā Krištianu Ronaldu Dos Santošs Aveiro savu vārdu ieguva, jo Portugāles izlases līdera tēvam ļoti simpatizēja aktieris un ASV prezidents Ronalds Reigans.

Foto: AFP/SCANPIX

2.

15 gadu vecumā portugāļu futbolistam atklāja neregulāru sirds ritmu. Ronaldu veica lāzeroperāciju sirdij, lai novērstu šo problēmu un sportists varētu turpināt savu futbolista karjeru.

Foto: REUTERS/ SCANPIX

3.

Ronaldu 14 gadu vecumā tika izslēgts no skolas, jo dusmās nolēma skolotājam mest ar krēslu. Negaidītais notikumu pavērsiens lika Ronaldu pievērsties tikai futbolam.

Foto: AFP/ SCANPIX

4.

Ronaldu nav neviena tetovējuma. Sportists šo lēmumu skaidro ar to, ka regulāri palīdz glābt cilvēkus, nododot asinis.

Foto: REUTERS/SCANPIX

5.

2010. gadā Ronaldu paziņoja, ka kļuvis par tēvu. Tomēr vēl joprojām sportists nav atklājis, kura sieviete ir bērna māte.

Foto: REUTERS/SCANPIX

6.

Madrides ”Real” un Portugāles izlases zvaigznei bērnībā bija iesauka ”čīkstulis”. Ronaldu mamma: “Kad Krištianu atgriezās mājās no skolas, liku viņam pildīt mājas darbu. Bet viņš teica, ka viņam tādu nav. Kad gatavoju vakariņas, Krištianu lēca ārā pa logu un mājās atgriezās vēlu. Viņš raudāja, kad komandas biedri pēc viņa piespēlēm nevarēja gūt vārtus. Cilvēki viņu sauca par ”čīkstuli” un ”mazo biti”, jo neviens nevarēja viņu noķert.”

Foto: EPA/LETA

7.

Ronaldu nelieto alkoholu, jo sportista tēvs mira alkohola atkarības problēmu dēļ. Vēl ”sauso likumu” Ronaldu skaidro ar to, ka tas novērstu viņa domas no sirdslietas – futbola. Tāpat Ronaldu arī nesmēķē.

Foto: EPA/LETA

8.

Ronaldu ir apveltīts ar tik lielām ātruma īpašībām, ka reiz īpašā ”zig-zag” trasē noskrēja Spānijas čempionu 100 metru sprintā – Anhelu Dāvidu Rodrigesu.

Foto: EPA/LETA

9.

Ronaldu ir ārkārtīgi atlētisks, un viņa ķermeņa tauku saturs ir zem 10%, kas ir mazāks nekā dažām supermodelēm. Un interesanti, ka Ronaldu gaisa divcīņās lec augstāk nekā profesionāli basketbolisti NBA.

Foto: AP/ SCANPIX

10.

Kā atzīst Ronaldu, tad viņa panākumu atslēga ir smags darbs. Futbolists vienmēr uz treniņiem ierodas pirmais, bet tai pat laikā prom dodas pēdējais. Tāpat Ronaldu ārkārtīgi daudz strādā individuāli, kas ļauj sasniegt futbola pasaules augstumus.

Foto: AFP/LETA

1 komentārs