Komentāri
Kāpēc 88 Dortmundes “Borussia” līdzjutēju saņēmuši liegumu apmeklēt futbolu?
Foto: SIPA/SCANPIX

Vācijas Futbola federācija (DFB) piespriedusi aizliegumu 88 Dortmundes “Borussia” komandas līdzjutējiem visā valstī apmeklēt stadionus.

Incidenti ar Dortmundes faniem sākās pirms divām nedēļām, kad viņi uzbruka “Leipzing” vienības līdzjutējiem, kuru vidū bija arī sievietes un bērni. Tiesa, šosezon sekmīgu sniegumu rādošā “Leipzig” vienība bundeslīgā ir nīstākā fanu vidū, jo to atbalsta austriešu gigants “Red Bull”. Pēc notikušā tika slēgta viena no Dortmundes stadiona tribīnēm un vienība saņēma 100 000 eiro lielu sodu.

Savukārt pagājušajā nedēļā Vācijas policija apturēja divus Dortmundes “Borussia” komandas līdzjutēju autobusus, kad tie bija ceļā uz spēli Darmštates pilsētā. Tajā esošajiem cilvēkiem tika konfiscēta pirotehnika, tuvcīņai paredzēts aprīkojums, kā arī narkotikas, un viņi tika eskortēti atpakaļ uz mājām.

Savukārt tagad 88 potenciāli vardarbīgiem cilvēkiem piespriests aizliegums apmeklēt futbola stadionus visā Vācijā. “Šis ir vēl viens skaidrs signāls pret vardarbību futbola spēlēs,” teikts DFB paziņojumā. Vācijas bundeslīgas kopvērtējumā Dortmundes komanda ar 34 punktiem 20 spēlēs ieņem ceturto vietu. Vienība sasniegusi arī UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālu, pirmajā spēlē šonedēļ viesos ar 0:1 piekāpjoties Portugāles klubam Lisabonas “Benfica”.

Lasi vēl