Komentāri
Jūrmalas Spartaks pirmo reizi vēsturē kļūst par Latvijas čempioni futbolā
Foto: KAROLINA, SPARTAKSJURMALA.COM

Jūrmalas Spartaks komanda sestdien triumfēja SynotTip Latvijas futbola virslīgā, pirmo reizi vēsturē kļūstot par valsts čempioni.

Spartaks sestdien izbraukumā ar 2:0 (1:0) pārspēja RFS vienību. Tiesa, tituls netiktu nodrošināts tika ātri, ja vien Ventspils sestdien nebūtu ar 1:2 (0:2) viesos piekāpusies šosezon atzīstami spēlējošajai Metta/Latvijas Universitātei.

Pateicoties ventspilnieku neveiksmei, uz otro vietu virslīgas kopvērtējumā šobrīd pacēlusies Jelgava, kas viesos ar 1:0 (0:0) pieveica Daugavpili, kam pēc šīs sezonas augstākā līga būs jāatstāj. Savukārt vēl vienā duelī kārtējo vilšanos piedzīvoja pagājušās sezonas čempione Liepāja, jo tā savu skatītāju priekšā nospēlēja 2:2 (0:1) ar Riga komandu.

Tādējādi pirms virslīgas noslēdzošās kārtas Spartaks ar 55 punktiem 27 mačos nodrošinājusi pirmo vietu, kamēr par četriem punktiem tagad atpaliek Jelgava. Savukārt 50 punktus ieguvusi uz trešo vietu atkritusī Ventspils.

Tikmēr Liepāja ar 39 punktiem ir ceturtajā vietā un nolikusi čempiona pilnvaras. Piektā ar 34 punktiem ir RFS, kamēr no tās par punktu atpaliek Riga. Septīto vietu ar 27 punktiem ieņem Metta/LU. Savukārt turnīra tabulu ar 11 punktiem noslēdz Daugavpils.

Jau šobrīd zināms, ka Daugavpils komanda atstās virslīgu, bet viņas vietā nākamajā sezonā spēlēs Komanda.lv pirmās līgas uzvarētāja Babīte. Tikmēr Metta/LU ceturto gadu pēc kārtas būs spiesta cīnīties pārspēlēs ar pirmās līgas otru labāko komandu.

Pēdējā kārtā, kas notiks 5.novembrī, Spartaks tiksies ar Riga, Ventspils mērosies spēkiem ar RFS, bet Jelgavai jātiekas ar Metta/LU komandu, kamēr vēl vienā mačā tiksies Liepājas un Daugavpils vienības.

Lasi vēl