Jūrmalas “Spartaks” pārliecinoši sasniedz UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešo kārtu

ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

Iepriekšējo divu sezonu Latvijas čempione Jūrmalas “Spartaks” ceturtdien ar 3:0 uzvarēja Sanmarīno spēcīgāko vienību Montedžardīno “La Fiorita” un sasniedza UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešo kārtu.

“Spartaks” divu maču summā svinēja graujošu uzvaru ar 9:0. Pirmās kārtas mačā jūrmalnieki bija pārāki ar 6:0.

Jūrmalas “Spartaks” UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā būs jāspēlē pret Lietuvas čempioni Marijampoles “Sūduva”, kas UEFA Čempionu līgā kvalifikācijā divu maču summā ar 0:5 kapitulēja Belgradas “Crvena zvezda” komandai, kas pirms tam Eiropas klubu spēcīgākajā turnīrā apturēja tieši “Spartaku”. UEFA Eiropas līgas atlases trešā kārta risināsies 9. un 16.augustā. “Spartaks” mājas spēli aizvadīs, visticamāk, “Skonto” stadionā.

Jūrmalnieki maču sāka bez vairākiem līderiem starta vienpadsmitniekā, vārtus sargājot komandas nomināli trešajam vārtsargam Mārcim Melecim. Mača rezultāts tika atklāts 26.minūtē, kad precīzi sita nikaragviešu futbolists Arianers Smits. Sešas minūtes vēlāk mājinieki palika mazākumā, jo otro dzelteno kartīti saņēma Luka Rinjīni. Pirmā puslaika kompensācijas laikā “Spartaks” dubultoja pārsvaru, pēc piespēles no labās malas ar galvu precīzi sitot argentīnietim Djego Ezekviēlam Agirrem.

Otrā puslaika sākumā Sanmarīno vienībai izdevās iedabūt bumbu tīklā, taču aizmugures dēļ vārtu guvums netika ieskaitīts. Otrā puslaika vidū Smits guva jau savus otros vārtus mačā, “Spartakam” panākot 3:0. Atlikušajā laikā vārti netika gūti, Jūrmalas komandai svinot drošu uzvaru un iekļūstot nākamajā kārtā.

Uz Itāliju nedevās komandas kapteinis Aleksandars Kosoričs, Ingus Šlampe, Jevgēņijs Kobzars un Artēmijs Maļejevs, kā arī traumu guvušais Deniss Davidovs. Uz komandas rezervistu soliņa bija vien četri futbolisti, no kuriem viens bija komandas pamatvārtsargs Jevgeņijs Nerugals.