Jelgavas futbolisti pārspēj valsts čempionus FK Liepāja

Uzvaru SynotTip Latvijas futbola virslīgas turnīra mačā sestdien guva pēdējo trīs sezonu valsts kausa ieguvēja Jelgava, kas izbraukumā ar 1:0 (0:0) pārspēja iepriekšējās sezonas čempionus Liepāju.

Vienīgos vārtus šī mača 71.minūtē guva Boriss Bogdaškins. Jelgavas komandai, skaitot Latvijas kausa izcīņas finālu, šī ir trešā uzvara pēc kārtas.

Zīmīgi, ka abas komandas šo maču noslēdza desmit futbolistu sastāvā, jo pa sarkanajai kartītei nopelnīja Gļebs Kļuškins (Jelgava) un Oskars Kļava (Liepāja).

Tikpat kā visu pirmo puslaiku neviena no komandām nespēja radīt nopietnas vārtu gūšanas iespējas, taču viens no Liepājas komandas uzbrukumiem pirms pārtraukuma gandrīz bija rezultatīvs, taču jelgavniekus glāba vārtsargs Kaspars Ikstens un vārtu konstrukcija.

Otrajā puslaikā liepājnieki joprojām uzbruka nedaudz biežāk, taču tieši Jelgava atklāja šīs spēles rezultātu, kad 71.minūtē pēc aktīvas spēles soda laukumā izcēlās Bogdaškins.

Pamatlaika turpinājumā Kļuškins par savu nesavaldību nopelnīja otro dzelteno kartīti un sekojošu noraidījumu, bet Jelgavu vēlreiz no vārtu zaudējuma glāba pārliktnis. Savukārt pašā spēles izskaņā otro dzelteno kartīti saņēma arī Kļava.

Liepājnieki vietējā čempionātā šobrīd piedzīvojuši divus zaudējumus pēc kārtas.

Savukārt Jelgava, kas maijā jau trešo reizi pēc kārtas triumfēja Latvijas kausa izcīņā, desmit mačos pagaidām guvusi tikai četras uzvaras. Neveiksmīgs sezonas sākums no galvenā trenera amata lika atkāpties Vitālijam Astafjevam, kura vietā nu stājies lietuviešu speciālists Sauļus Širmelis.

Liepāja un Jelgava savā starpā tikās jau aprīlī, kad uzvaru viesos ar 1:0 uzvaru guva liepājnieki.

Jau vēstīts, ka pirms tam pie savas otrās uzvaras šīs sezonas virslīgas turnīrā sestdien tika sacensību jaunpienācēja Riga, kas savā laukumā ar 2:1 (1:0) pārspēja Metta/Latvijas Universitāte spēlētājus.

Lai gan pirmajā puslaikā komandām bija pāris iespējas gūt vārtus, rezultāts tik atklāts vien 43.minūtē, kad to paveica Riga futbolists Sergejs Vorobjovs. Savukārt sešas minūtes pēc otrā puslaika sākuma jau 2:0 panāca Japānas leģionārs Josuke Saito.

Pēcāk Metta/LU centās pārņemt iniciatīvu un veidot uzbrukumus uz pretinieku vārtiem, turklāt tas vainagojās panākumiem deviņas minūtes līdz pamatlaika beigām – pēc partnera izpildītas standartsituācijas atzīmējās ganietis Abrahams Ašrifi. Pēdējās minūtēs bumbu gan atkal vairāk kontrolēja Riga neļaujot Metta/LU atspēlēties.

Pirms tam aprīlī abu vienību savstarpējā duelī Metta/LU guva uzvaru ar 1:0.

Jau vēstīts, ka šī virslīgas kārta iesākās ar Jūrmalas Spartaka pārsteidzošu uzvaru ar 5:1 pār Ventspili, pārņemot līderpozīcijas kopvērtējumā. Šī kārta noslēgsies svētdien, kad RFS uzņems Daugavpili.