Jelgavas futbolisti cīnās neizšķirti pret Breidablik un iekļūst UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā

Latvijas futbola komanda Jelgava ceturtdien savā laukumā mača beigu daļā atspēlēja vienu vārtu deficītu un cīnījās neizšķirti 2:2 (1:2) pret Islandes vicečempioniem Koubavogiras Breidablik, iekļūstot UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā, kur tiksies ar Slovākijas vicečempioni Bratislavas Slovan.

Abu komandu pirmajā spēlē Islandē ar 3:2 uzvarēja Latvijas vienība, līdz ar to divu spēļu summā Jelgava guva panākumu ar 5:4.

Jelgavnieku izpildījumā mača sākums bija nervozs, desmitajā minūtē pretiniekiem radās pirmā labā izdevība gūt vārtus, bet nedaudz vēlāk spēcīgu sitienu atvairīja Kaspars Ikstens. Tomēr pēc brīža laukuma saimnieki izvirzījās vadībā, kad 16.minūtē lietuvietis Mindaugs Grigaravičs izskrēja pa labo malu un piespēlēja soda laukumā, kur veiksmīgi bumbu apstrādāja Daniils Turkovs un raidīja to vārtos.

Islandes komandas futbolisti turpināja spēlēt aktīvi un 31.minūtē izdevās panākt neizšķirtu. Jelgavnieki nesapratās savā soda laukumā un nepiesegts palika Elerts Hreinsons. Jau divas minūtes vēlāk jelgavnieki vēlreiz kļūdījās un tika piešķirts 11 metru soda sitiens, ko Breidablik rindās realizēja Daniels Bambergs.

Otrā puslaika sākumā bija visai maz reālu vārtu gūšanas momentu, līdz pretuzbrukumā tādu izveidoja Grigaravičs, kurš lielā ātrumā izskrēja pret vārtsargu, kuram izdevās atsist bumbu. Tomēr uzreiz sekoja stūra sitiens, pēc kura soda laukumā bumbu ieguva Abdulaja Dialo un Senegālas futbolists 70.minūtē no tuvas distances raidīja bumbu vārtos, panākot neizšķirtu 2:2, kas jelgavniekiem derēja divu spēļu summā.

Atlikušajā laikā Jelgava ar aktīvu aizsardzību traucēja pretiniekiem veidot uzbrukumus. Viesu komanda ļoti reti spēja nogādāt bumbu tuvu jelgavnieku vārtiem un laukuma saimniekiem izdevās noturēt vēlamo rezultātu līdz pat finālsvilpei.

LETA jau ziņoja, ka Jelgava pirms Eirokausiem sastāvu papildināja ar ilgstoši Latvijā dzīvojošo lietuvieti Mindaugu Grigaraviču, kurš pirmajā mačā pret Breidablik guva vārtus un asistēja divos komandas biedru vārtu guvumos, un arī atbildes spēlē bija viens no aktīvākajiem Latvijas kluba rindās.

Jelgava otrajā kārtā tiksies ar Slovākijas vienību Bratislavas Slovan, kurai otrajā kārtā izdevies izdevies iekļūt bez atbildes spēles. Slovan pirmajā mačā cīnījās neizšķirti 0:0 pret Albānijas komandu Tirānas Partizani, taču šī vienība pārcelta uz UEFA Čempionu līgu, jo par spēļu sarunāšanu no Čempionu līgas tika diskvalificēta Albānijas čempionvienība Korčas Skenderbeu.

Slovan aizvadītajā sezonā kļuva par savas valsts vicečempioniem, kā arī zaudēja Slovākijas kausa izcīņas finālā. Komanda septiņus gadus pēc kārtas ir spēlējusi Eirokausos, pērn Eiropas līgā aizkļūstot līdz trešajai kvalifikācijas kārtai, bet 2014./2015.gada sezonā iekļūstot Eiropas līgas grupu turnīrā.