Komentāri
Japāņu Rakuten uz Barcelona krekliem nomainīs Qatar Airways
Foto: AFP/LETA

Japāņu tiešsaistes mazumtirgotājs Rakuten nākamos četrus gadus būs Spānijas futbola granda Barcelona ģenerālsponsors, trešdien pavēstīja spāņu gigants.

Rakuten nomainīs Qatar Airways, kas bijis Barcelona kreklu sponsors kopš 2013.gada. Paredzams, ka japāņi sezonā maksās vismaz 55 miljonus eiro, kas ir par 20 miljoniem eiro vairāk, nekā Kataras aviokompānija maksā šosezon.

Rakuten ir elektroniskās tirdzniecības kompānija, kas bāzēta Tokijā un ir viena no lielākajām pasaulē.

Barcelona komandas panākumi to padara ļoti piesaistošu sponsoriem. Neskatoties uz pagājušajā sezonā piedzīvoto neveiksmi UEFA Čempionu līgā, vienība triumfēja nacionālajās meistarsacīkstēs un Karaļa kausa izcīņā. Tāpat vienībā ir vairāki no pasaulē pazīstamākajiem futbolistiem.

Jau 2018.gadā Barcelona sāks sava mājas spēļu stadiona Camp Nou rekonstrukciju, paplašinot tā ietilpību līdz 105 000 cilvēku. Šī projekta budžets plānots 420 miljonu eiro apmērā un lielākoties tiks finansēts tieši no sponsoriem. Zīmīgi, ka Barselonas stadions jau tagad ir ietilpīgākais Eiropā.

Barcelona ilgu laiku bija tradīcija neattēlot nevienas organizācijas logotipu uz komandas krekliem, taču 2006.gadā tā tika lauzta, kad uz formastērpiem parādījās ANO Bērnu fonda UNICEF logo, kam Spānijas vienība pati maksā. Tomēr pēc līguma noslēgšanas ar lidsabiedrību Qatar Airways nu šis logo ir krekla aizmugurē.

Lasi vēl