Izcilā debitante Leipzig labo 23 gadus vecu Vācijas bundeslīgas rekordu

Izcilu debijas sezonas sākumu aizvadošā Leipzig komanda piektdien Vācijas bundeslīgas spēlē viesos ar 3:2 (1:2) pārspēja Leverkūzenes Bayer vienību, labojot turnīra rekordu, jo 11 pirmajos mačos tā joprojām nav zaudējusi.

Leipzig savā debijas sezonā bundeslīgā ir izcīnījusi astoņas uzvaras un trīs mačus noslēgusi neizšķirti. Savulaik desmit pirmajās spēlēs debijas sezonā nezaudēja arī Dīsburgas MSV vienība, kurai šāds sākums izdevās 1993./1994.gada sezonā.

Piektdien notikušajā spēlē mača rezultāts tika atklāts jau pirmajā minūtē, kad Leipzig aizsardzību apsteidza slovēņu pussargs Kevins Kampls, raidot bumbu vārtos. Tiesa, pēc trim minūtēm rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 1:1, jo Bayer pussargs Juliāns Baumgartlingers iesita bumbu savos vārtos.

Foto

Puslaika beigās mājiniekiem tomēr izdevās atgūt vadību, jo pēc Leipcigas komandas aizsargu kļūdas Juliāns Brants panāca 2:1 Bayer labā. Otrā puslaika sākumā Leverkūzenes futbolisti varēja panākt jau divu vārtu pārsvaru, taču Hakans Čalhanoglu nerealizēja 11 metru soda sitienu. Puslaika vidū ar teicamu tālsitienu Ēmils Fošberjs panāca izlīdzinājumu, bet deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām Vilī Orbāns pēc centrējuma soda laukumā ar galvu guva trešo vārtus viesu labā. Leipzig svinēja uzvaru ar 3:2 un laboja Vācijas bundeslīgas rekordu.

Leipzig komanda tika dibināta vien 2009.gadā, taču septiņu gadu laikā tā četras reizes ir kāpusi pa Vācijas futbola klubu hierarhijas kāpnēm un tagad spēlē augstākajā sabiedrībā.

Ar 27 punktiem 11 spēlēs Leipzig kļuvusi par bundeslīgas līderi, par uzvaras tiesu apsteidzot Minhenes Bayern komandu, kam viena spēle rezervē. Pa 20 punktiem desmit spēlēs guvušas Hoffenheim un Berlīnes Hertha vienības, bet pa 18 punktiem ir Artjoma Rudņeva pārstāvētajai Koln, Dortmundes Borussia un Frankfurtes Eintracht komandām.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.