Komentāri
Ikaunieks: Vienošanās ar Grieķijas klubu tika panākta jau iepriekš šomēnes
Foto: LETA ()

Latvijas futbolists Jānis Ikaunieks jau šī mēneša vidū pirmoreiz bija devies uz Grieķiju, panākot vienošanos ar šīs valsts augstākās līgas klubu Larisas AEL, sarunā pastāstīja spēlētājs.

Kā vēstīts, Ikaunieks otrdien noslēdza līgumu ar AEL, pārejot no Francijas augstākās līgas vienības “Metz”.

“Decembra vidū aģents deva ziņu, ka, iespējams, būs tāds variants, vai esmu gatavs aizbraukt, apskatīties un iepazīties ar klubu,” atcerējās Ikaunieks. “Teicu, ka varu aizbraukt un jau drīz pēc tam vienība bija pasūtījusi biļetes. Aizlidojām uz Grieķiju, iepazināmies ar klubu, izgāju medicīniskās un fiziskās pārbaudes, izrunājām visu un vienojāmies.”

Kaut AEL komanda ziņoja, ka 21 gadu vecais Ikaunieks līgumu noslēdzis uz divarpus gadiem, kā arī tam piederēs 65% tiesību uz spēlētāju, kamēr 35% tiesību paturēs viņa iepriekš pārstāvētā “Metz” komanda, futbolists atzina, ka līgumā ir dažādas nianses.

“Pagaidām vienošanās ir pusgadu. Ja viss apmierinās, līgums būs arī uz ilgāku laiku,” teica Ikaunieks.

Iepriekš AEL vēstīja, ka līgumu varēšot izpirkt par vienu miljonu eiro, kas esot tik par cik Ikaunieks pārgājis uz “Metz”, tomēr, kā iepriekš izskanējis, latvieša pāreja no “Liepājas” komandas bija par mazāku summu.

“Pagaidām šeit esmu bijis īsu laiku. Jāiedzīvojas, jāapskatās kā būs, kāds līmenis, kā viss notiek, tad arī varēšu sīkāk komentēt,” Ikaunieks atzina, ka pagaidām vēl nevar izteikties vai viņam patīk Grieķijā. “Aprunājos ar pāris komandas biedriem, esmu aizvadījis vienu treniņu. Fiziskajā ziņā jūtos gatavs, redzēsim kā būs ar spēļu praksi.”

Nākamo spēli AEL komanda aizvadīs jau 4.janvārī, uzņemot “Veria” futbolistus. Ikaunieks pauda, ka pagaidām vēl nav nokārtoti visi dokumenti, tomēr viņš cer, ka varēs spēlēt jau no pirmā mača.

Ikaunieks pirms pārejas padomu prasījis arī “Liepājas” komandas prezidentam Mārim Verpakovskim.

“Māris pazīst AEL kapteini Borislavu Jovanoviču, aicināja viņam, lai man palīdz iejusties, kā arī pastāstīja par komandu,” teica latvietis. “Komandas mērķis ir saglabāt vietu augstākajā divīzijā, cerams, ka tā arī notiks.”

Larisas vienība ar desmit punktiem 12 spēlēs kopvērtējuma tabulā ieņem 14.vietu 16 komandu konkurencē.

AEL iepriekšējās desmitgades otrajā pusē spēlēja Grieķijas augstākajā līgā un Eirokausos, taču pēc tam zaudēja vietu spēcīgāko komandu pulkā. Pērn Larisas komanda uzvarēja pēc spēka otrajā līgā, nodrošinot atgriešanos Grieķijas augstākajā divīzijā.

1988.gadā AEL tika kronēta par Grieķijas čempioni. Tāpat Larisas klubs divreiz triumfējis Grieķijas kausa izcīņā, iepriekšējo reizi to iespējot pirms deviņiem gadiem.

Ikaunieks 2015.gada pirmajās dienās noslēdza līgumu uz četriem ar pusi gadiem ar Francijas augstākās līgas “Metz” komandu, pārejot no “Liepājas”. Tās sezonas izskaņā, kad “Metz” jau bija zaudējusi vietu Francijas augstākajā līgā, Ikaunieks tika pie lielāka spēles laika, divus pēdējos mačus uzsākot pamatsastāvā. Arī nākamās sezonas pirmo maču Francijas otrajā līgā “Metz” sāka pamatsastāvā, tomēr tajā guva traumu.

Pēc traumas Ikaunieks laukumā atgriezās negatavs un neparādīja labāko sniegumu, bet sezonas atlikušajā daļā piedalījās vēl tikai sešās spēlēs. “Metz” komanda atgriezās Francijas augstākajā līgā, bet šosezon futbolists nav bijis pieteikumā nevienā spēlē.

Ikaunieks Latvijas izlasē laukumā bijis 14 mačos, gūstot divus vārtus

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl