Iepriekš pazudušais FK ”Ventspils” futbolists Akinjemi pievienojas Norvēģijas spēcīgākās līgas komandai

1 komentārs
Iepriekš pazudušais FK ”Ventspils” futbolists Akinjemi pievienojas Norvēģijas spēcīgākās līgas komandai
Foto: fkventspils.lv

Latvijas futbola komandas “Ventspils” uzbrukuma līderis Adeleki Akinjemi, kurš iepriekš bez brīdinājuma to pameta, pievienojies Norvēģijas spēcīgākās futbola līgas klubam Kristiansandas “IK Start”, pavēstījusi pati vienība.

Līgums ar Akinjemi noslēgts uz trīs sezonām un neoficiāla informācija liecina, ka norvēģu klubs “Ventspils” vienībai par pāreju ir samaksājis aptuveni 700 000 eiro.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Akinjemi izraisīja pamatīgu skandālu Latvijas futbolā, jo viņš, nevienam nesakot, pameta “Ventspils” komandu. Kurzemes klubs paziņoja, ka futbolists ir nolaupīts un komanda tiek šantažēta, savukārt vēlāk no viņa aģenta Adebajo Adiguna izskanēja informācija, ka “Ventspils” ar draudiem gribēja piespiest viņu parakstīt jaunu līgumu, tāpēc bailēs par savu drošību viņš komandu pameta.

Akinjemi bija “Ventspils” uzbrukuma līderis, šosezon ar 13 gūtiem vārtiem esot “SynotTip” futbola virslīgas rezultatīvākais spēlētājs. Tāpat viņš parādīja teicamu sniegumu UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas spēlēs, kur četros mačos izcēlās ar septiņiem precīziem sitieniem. Sešus vārtus viņš guva pirmajā kvalifikācijas kārtā pret Albānijas klubu Ģirokastras “Luftetari”, bet reizi pārspēja Francijas kluba Bordo “Girondins” vārtsargu.

Nigēriešu futbolistam līgums ar “Ventspils” komandu bija spēkā vēl uz četriem gadiem.

“Ventspils” šajā sezonā pēc aizvadītiem 17 mačiem ir “SynotTip” futbola virslīgas otrajā vietā, sakrājot 34 punktus. Tikpat punkti 16 spēlēs ir arī “Riga” vienībai, bet līdere ar 40 punktiem tikpat mačos ir RFS.

Savukārt “IK Start” šosezon pēc 18 aizvadītiem mačiem ir 15.vietā Norvēģijas augstākajā līgā 16 komandu konkurencē. Pēdējās divas komandas turnīra noslēgumā pamet spēcīgāko līgu, bet 14.pozīcijā esošā vienība aizvada pārspēles par palikšanu.

Pagājušajā sezonā norvēģu klubs palika uzreiz aiz līdervienības pēc spēka otrajā valsts līgā, kas ļāva atkal atgriezties spēcīgāko komandu pulkā. Kopumā laikā no 2002.gada “IK Start” pārsvarā ir spēlējusi augstākajā līgā, taču piecas sezonas pavadītas vienu līgu zemāk.

Par Norvēģijas čempioni “IK Start” ir kļuvusi divreiz – 1978.un 1980.gadā, bet 2005.gadā šajā turnīrā izcīnīja otro vietu. Savukārt Norvēģijas kausa izcīņā jaunā Akinjemi komanda piecreiz spēlējusi pusfinālos, pēdējo reizi to paveicot 2011.gadā.
1 komentārs