Gorkšs: Latvijas futbols šobrīd ir kritiskā posmā

Pievienot komentāru
Gorkšs: Latvijas futbols šobrīd ir kritiskā posmā
ROMĀNS KOKŠAROVS/ F64

Šobrīd Latvijas futbols ir kritiskā posmā, Latvijas Futbola federācijas (LFF) ārkārtas kongresa priekšvakarā uzsver organizācijas prezidents Kaspars Gorkšs.

Kā ziņots, vairāki LFF biedri ir parakstījuši iesniegumu ar vēlmi sasaukt ārkārtas kongresu, kurā mēģinātu gāzt Gorkšu no organizācijas vadītāja amata. Ārkārtas kongress notiks ceturtdien.

Trešdien par savu atkāpšanos no amata paziņoja ilggadējais Sacensību nodaļas vadītājs Artūrs Gaidels, kuram kā pēdējais piliens darba attiecībās ar LFF bijis otrdien dzirdētais audioieraksts, kurā Gorkšs it kā par kaut ko vienojoties ar no futbola diskvalificēto Oļegu Gavrilovu.

LFF vadības opozīcijas rīcībā esošajā ierakstā, kas varētu būt rediģēts un kura autentiskums nav apstiprināts, Gorkšs apsolījies amnestēt Gavrilovu.

“Es šo audio ierakstu neesmu dzirdējis un darījumus ar Gavrilovu slēdzis neesmu. Tas ir viltots audio materiāls. Šis ieraksts ir, lai manipulētu ar rītdienas kongresa rezultātiem. Ja kādam ir šis ieraksts, griezieties tiesībsargājošās institūcijās, lai novērtētu tā autentiskumu,” stāstīja Gorkšs.

Viņš atzīst, ka ar Gavrilovu ticies vairākas reizes, taču noliedz, ka būtu slēdzis kādu vienošanos, tāpat viņš norāda, ka nekad nav iniciējis tikšanos ar Gavrilovu.

“Viena no tikšanās reizēm bija saistīta ar mana bijušā kluba “Riga” sporta direktoru [Romānu Lajuku]. Toreiz sarunāju tikties tikai ar Lajuku, bet Gavrilovs pēc tam parādījās pēkšņi. Nezināju, ka viņš tur būs. Kad tikos ar Gavrilovu, Krišjānis Kļaviņš ne reizi nebija klāt. Kopā Gavrilovu esmu redzējis kopā arī Adlanu Šišhanovu [futbola kluba “Ventspils” prezidentu],” atklāja Gorkšs.

“Tu tiecies ar cilvēkiem, lai iepazītu Latvijas futbola augsni un kopainu, lai iepazītu cilvēkus. Tu šajā spēlē iesaisties, diskutē ar cilvēkiem. Man tas (tikšanās ar Gavrilovu) bija lielisks veids, lai redzētu, cik liela bīstamība ir Latvijas futbolā, cik ļoti tas ir apdraudēts, cik ļoti apdraudēts ir jaunais spēlētājs un tiesnesis. Šobrīd Latvijas futbols ir kritiskā posmā. Mums jāpanāk tas, ka ļoti agresīvi iesaistāmies pret netīrām spēlēm – ka runājam atklāti par lietām, par kurām nevienam nepatīk runāt. Mums ir jābeidz baidīties, jo tieši šīs bailes ir tās, ar kuru palīdzību pēc tam ar mums, spēlētājiem, tiesnešiem cenšas manipulēt,” tikšanās iemeslus komentēja Gorkšs.