Gorkšs: Esmu piedalījies galvenā trenera izvēlē un 100% atbalstu viņu

Pievienot komentāru
Gorkšs: Esmu piedalījies galvenā trenera izvēlē un 100% atbalstu viņu
Foto: f64

LFF prezidents Kaspars Gorkšs simtprocentīgi atbalsta valstsvienības jauno galveno treneri Miksu Pātelainenu, lai gan pats nebalsoja par somu speciālista iecelšanu amatā.

Pirms divām nedēļām LFF darba grupa nacionālās izlases galvenā trenera kandidātu atlasei izvēlējās Pātelainenu, kā atbilstošāku valstsvienības stūrmaņa amatam. Izšķirošajā kārtā kārtā otrs kandidāts bija slovēnis Slaviša Stojanovičs, kurš iepriekšējā sezonā vadīja arī Latvijas klubu “Riga”, ko tobrīd pārstāvēja Gorkšs.

“Darba grupa, izņemot mani, nobalsoja par somu speciālistu. Savukārt Slavišas gadījumā atturējos. Somu speciālista, ko man bija ekstra iespēja vēl nedēļas laikā izvērtēt, gadījumā mans vērtējums nebūtu bijis tas objektīvākais. Man vienam pašam iestāties pret darba grupu nebūtu bijis korekti, tas būtu apšaubījis tās kompetenci. Šīs vienas nedēļas laikā uzrunāju vēl vairākus speciālistus, bet neviens treneris nebija gatavs parakstīties uz attiecīgajiem kritērijiem, lai vadītu Latvijas izlasi,” otrdien tikšanās ar medijiem laikā pauda Gorkšs.

LFF prezidents gan norāda, ka par visiem 100% atbalsta Pātelaienu.

“Komunikācija un pienesums, ko šis speciālists varētu dot jaunatnes sistēmas pilnveidošanā – tas bija pluss Pātelainenam. Bija arī ļoti daudz rekomendāciju no UEFA puses. Parakstot līgumu ar jaunu treneri, vienmēr ir riski. Mūsu uzdevums ir sākumā viņu atbalstīt un maksimāli jāpalīdz. Viens no uzstādījumiem viņam bija būt šeit, Latvijā. Cik zinu, virslīgas spēles viņš apmeklē daudz,” stāstīja Gorkšs, atklājot, ka viens asistents būs ārzemnieks, bet pārējie – vietējie speciālisti.

Viņš atzīsts, ka līgums ar iepriekšējo galveno treneri Aleksandru Starkovu LFF bijusi rūgta pieredze, tāpēc ar somu speciālistu pagaidām netiek slēgta ilgtermiņa vienošanās.

“No tādiem precedentiem gribam nākotnē izvairīties. Pātelainens ir pirmais ārzemju speciālists Latvijas izlasei pēc ilgāka laika. Bija pārāk liels risks, lai mēs uzņemtos ilglaicīgas saistības. Miksu piekrita, un tā ir laba indikācija, ka viņš tiešām vēlas šo darbu. Ar savu izvēli esam apmierināti,” atzīmēja Gorkšs.

Sākotnēji viņš gribējis, ka līdz trenera apstiprināšanai tiktu nogaidītas pāris nedēļas un Baltijas kausā izlasi vadītu vēl vietējais speciālists.

“Tomēr mūsu viedokļi atšķīrās, ko respektēju. Bet es uzņemos atbildību uz to, ka Miksu ir mana izvēle. Esmu piedalījies šīs izvēles veikšanā, 100% atbalstu viņu,” uzsvēra Gorkšs.

Tikmēr LFF izpilddirektors Edgars Pukinsks, kurš no 1.jūnija sāks pildīt federācijas ģenerālsekretāra funkcijas, piebilda, ka papildu kritērijs par labu Pātelainenam bija viņa pieredze.

“Miksu bija ļoti sagatavojies, viņam bija konkrēts redzējums. Treneri ar citu skatījumu un enerģiju. Pātelainens Latvijā ir domājis būt visu laiku, tikai pāris reizes dodoties uz dzimteni. Ar Miksu šobrīd ir Roberts Mežeckis un administrācijas vadītāja Vikotija Mihaļčuka, kura atbild par sadzīviskajiem jautājumiem,” atklāja Pukinsks.

Tāpat Pukinsks norādīja, ja Latvija izcīnīs pirmo vietu savā UEFA Nāciju līgas grupā, līgums tiks automātiski pagarināts. “Cita rezultāta gadījumā sēdīsimies pie sarunu galda,” teica Pukinsks.