Gados jaunā Krievijas izlase Sanktpēterburgā uzvar Somijas futbolistus

0 Komentāru

EURO 2020 trešdienas pirmajā spēlē Krievijas izlase Sanktpēterburgā B grupas mačā ar 1:0 uzvarēja Somijas valstsvienību.

Tikai otro spēli Krievijas izlases rindās aizvadīja vārtsargs Matvejs Safonovs, kurš jau ceturtajā minūtē bija spiests kapitulēt. Krievijas izlases aizsargi savā aizsardzības zonā kļūdījās saspēlē, kā rezultātā bumba īsi pēc tam jau tika nogādāta soda laukumā, kur no tuvas distances ar galvu precīzi spēlēja Joels Pohjanpalo. Somijas izlases prieki bija īsi, jo tiesnesis brīdi vēlāk nolēma, ka uzbrucējs pirms piespēles atradies aizmugures stāvoklī.

Spēles desmitajā minūtē krievi pacietīgi saspēlējās pie Somijas izlases vārtiem, epizodes beigās iepretim tukšiem vārtiem bumbu saņemot Magomedam Ozdojevam. Futbolists bumbu nolika sev ērtā sitiena pozīcijā, bet raidīja to krietni pāri vārtiem. Trīs minūtes vēlāk uzbrukuma smailē bumba nonāca pie Artjoma Dzjubas un viņš arī paspēja to raidīt pret vārtu stabu, taču tiesnesis pēc tam nosvilpa aizmuguri.

Somija – Krievija. Pilns spēles apskats:

Krievijas izlase bumbas kontrolē dominēja arī nākamajās minūtēs, bet, tuvojoties 20.minūtei, somi ar diviem ātriem pretuzbrukumiem “pamodināja” pretinieku aizsardzību. Pohjanpalo otro epizodi 20.minūtē no tuvas distances neizdevās noslēgt ar gūtiem vārtiem. Mača 26.minūtē savainojuma dēļ uz nestuvēm laukumu pameta Krievijas izlases aizsargs Māriu Fernāndešs, kuru nomainīja Vjačeslavs Karavajevs.

Astoņas minūtes līdz pirmā puslaika beigām Karavajevs pie labā vārtu staba centās aizsniegties līdz bumbai, bet tā vietā atdūrās pret vārtu stabu un savainoja kāju. Tāpat šajā epizodē cieta Jere Uronens no Somijas. Puslaika noslēgumā Krievija uzbruka aktīvāk, taču somi cieši spēlēja aizsardzībā, gaidot iespēju aizskriet pretuzbrukumā. Somijas izlases kļūda laukuma centrā ļāva krieviem doties pretuzbrukumā. Kapteinis Dzjuba soda laukuma sākumā bumbu pa sitienam nolika Aleksejam Mirančukam, kurš izcēlās kompensācijas laika otrajā minūtē.

Otro puslaiku aktīvāk iesāka somi. Tēmu Puki lielā ātrumā devās soda laukuma virzienā, lai iegūtu partnera piespēlēto bumbu, bet Igors Divejevs precīzi spēlēja izklupienā. 52.minūtē otrā laukuma pusē Aleksandrs Golovins no aptuveni 20 metriem izdarīja spēcīgu sitienu, taču bumba palidoja garām vārtu konstrukcijai.

61.minūtē Dzjubas sitiens no aptuveni 20 metriem atdūrās Somijas aizsardzības “mūrī”, bet Golovins īsi pēc tam tika pie atlēkušās bumbas, kas pēc atkārtota sitiena ielidoja tribīnēs. Tuvojoties 70.minūtei mačs uz brīdi tika apturēts, jo medicīnisko aprūpi saņēma Krievijas izlases aizsargs Georgijs Džikija.

Spēles 72.minūtē Dzjuba laukuma centrā pie sānu līnijas ieguva bumbu un pietuvojās soda laukumam. Kapteinis gar soda laukuma līniju piespēlēja Daļeram Kuzjajevam, taču viņa sitienu vārtu labajā apakšējā stūrī atvairīja Lukāšs Hrādeckis.

Pamatlaika galotnē spēles temps kļuva lēnāks, kā rezultātā abas izlases uzbrukumā devās retāk, bumbu kontrolējot laukuma centrā vai savā aizsardzības zonā. Divas minūtes līdz pamatlaika beigām Somijai bija iespēja izspēlēt standartsituāciju, taču tas darīts nesekmīgi.

Somija neizšķirtu vēl centās panākt kompensācijas laika piecās minūtēs, taču debitantiem tā arī neizdevās gūt savus otros vārtus savstarpējās spēlēs ar Krieviju. Kompensācijas laika trešajā minūtē no tuvas distances neprecīzi sita Rifats Žemaļetdinovs.

0 Komentāru