Futbolists Sala pirms traģiskās lidmašīnas avārijas, visticamāk, saindējies ar tvana gāzi

Pievienot komentāru
Futbolists Sala pirms traģiskās lidmašīnas avārijas, visticamāk, saindējies ar tvana gāzi
AFP/SCANPIX

Traģiski bojāgājušais futbolists Emilano Sala un viņa lidmašīnas pilots pirms avārijas, visticamāk, saindējušies ar tvana gāzi, atklāts Lielbritānijas Gaisa telpas negadījumu izmeklēšanas grupas (AAIB) ziņojumā.

Jau ziņots, ka Sala gāja bojā aviokatastrofā. 21. janvārī Sala devās no Nantes uz Kārdifu, tomēr lidmašīna pazuda no radariem aptuveni 20 kilometru attālumā no Gērnsijas salas. Pēc ilgstošas meklēšanas 3. februārī Lamanša dzelmē tika atrasts lidmašīnas vraks, kurā tika atrastas Salas mirstīgās atliekas.

Lidojuma iemesls bija futbolista pārcelšanās no Francijas kluba “Nantes” uz Anglijas “Kardiff City”. Anglijas premjerlīgas klubs Salu iegādājās par 15 miljoniem mārciņu (17 miljoniem eiro).

Veiktie toksikoloģijas testi liecina, ka spēlētāja asinīs oglekļa monoksīda līmenis bijis tik liels, lai izraisītu krampjus, bezsamaņu vai pat sirdslēkmi. Pilota mirstīgās atliekas netika atrastas, taču tiek pieņemts, ka viņš arī varēja saņemt līdzīgu tvana gāzes devu.

Salas ģimenes advokāts Daniels Mačovers uzskata, ka izmeklēšanā atklātais raisa papildu jautājumus.

“Ģimene uzskata, ka nepieciešama detalizēta lidmašīnas vraka tehniskā pārbaude,” vēsta britu medijos citētie advokāta izteikumi. “Gaisa satiksmes drošībai ir svarīgi, lai par šo problēmu noskaidrotu pēc iespējas vairāk.”