Komentāri
Futbola superzvaigzne Ronaldu: Man nekad nav bijis nodoms izvairīties no nodokļiem
Foto: Sputnik/SCANPIX

Portugāles izlases un Spānijas klubu futbola granda Madrides “Real” zvaigzne Krištianu Ronaldu pirmdien stājās Madrides tiesas priekšā, noliedzot, ka ir izvairījies no nodokļu nomaksas.

Spānijas nodokļu inspekcija apsūdz Ronaldu teju 15 miljonu eiro nodokļu nemaksāšanā. Pret futbolisti tika ierosināta lieta, jo Madrides prokuratūra norādīja, ka Ronaldu, izmantodams ofšoru kompānijas Britu Virdžīnu salās un Īrijā, nodokļos Spānijā laika posmā no 2011. līdz 2014.gadam nav samaksājis 14,7 miljonus eiro.

Iepriekš tika vēstīts, ka Ronaldu 2010.gadā izveidojis īpašu biznesa struktūru, ko izmantojis, lai slēptu ienākumus par viņa tēla izmantošanas tiesībām. Laika posmā no 2011. līdz 2014.gadam Ronaldu ienākumos, kas saistīti ar Spāniju, deklarējis tikai 11,5 miljonus, lai gan kopumā viņš pa šo laiku esot nopelnījis ap 43 miljoniem eiro. Ronaldu arī atteicies iekļaut 28,4 miljonus eiro savā ienākumu deklarācijā. Šo summu viņš ieguvis no kādas spāņu kompānijas par sava tēla pārdošanu.

Tomēr pirmdien slavenais futbolists, kurš šobrīd ir pelnošākais sportists pasaulē, paziņoja, ka nav darījis neko nelikumīgu.

“Nekad neko neesmu slēpis, kā arī man nekad nav bijis nodoms izvairīties no nodokļiem,” pirmdien Madrides piepilsētā notikušās tiesas sēdes laikā Ronaldu teikto citē sporta aģentūra “Gestifute”, kuru pārstāv 32 gadus vecais futbolists.

“Vienmēr brīvprātīgi esmu aizpildījis savu ienākumu deklarāciju, jo uzskatu, ka nodokļi ir jāmaksā par visiem ienākumiem. Tie, kas mani pazīst, zin, ka vienmēr saviem [finanšu] padomdevējiem esmu uzsvēris, ka viss ir jānomaksā pilnībā un laikus, jo es nevēlos problēmas,” tiesai sacījis Ronaldu.

Izdevuma “Forbes” vērtējumā Ronaldu aizvadītajā gadā nopelnīja 93 miljonus dolāru (83 miljonus eiro). Zīmīgi, ka pirms gada cita Spānijas granda “Barcelona” futbolistam Lionelam Mesi no Argentīnas tika piespriests nosacīts 21 mēneša cietumsods par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas.

Lasi vēl