Futbola superzvaigzne Mesi par nodokļu nemaksāšanu saņēmis nosacītu 21 mēneša cietumsodu

Pievienot komentāru
Futbola superzvaigzne Mesi par nodokļu nemaksāšanu saņēmis nosacītu 21 mēneša cietumsodu
Foto: EPA/LETA

Argentīnas futbola zvaigzne Lionels Mesi un viņa tēvs Horhe par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas Spānijā saņēmis nosacītu 21 mēneša cietumsodu.

Lēmumu par nosacītu cietumsodu pieņēmusi Barselonas tiesa, kur maija beigās sāka izskatīt pret futbola kluba Barcelona superzvaigzni ierosināto lietu. Prokurors tiesai prasījis piespriest Mesi un viņa tēvam 22 mēnešu cietumsodu, tomēr Spānijā ir plaši izplatīta prakse pirmā pārkāpuma gadījumā, ja soda mērs nepārsniedz divu gadu termiņu, piespriest nosacītu sodu.

Mesi un viņa tēvs, kurš kārtoja futbola zvaigznes finanšu lietas, tika apsūdzēti par krāpšanos ar nodokļu atmaksāšanu par ieņēmumiem, kas laika posmā no 2007. līdz 2009. gadam iegūti par futbolista publiskā tēla izmantošanu komerciālos nolūkos. Spānijas nodokļu aģentūra apgalvoja, ka Mesi nodokļos nav nomaksājis četrus miljonus eiro, bet šī nauda tika atmazgāta caur neeksistējošiem uzņēmumiem Belizā un Urugvajā.

Ienākumi gūti, slēdzot līgumus ar tādām kompānijām kā Banco Sabadell, Danone, Adidas, Pepsi-Cola, Procter & Gamble un Kuwait Food Company. Jūnija sākumā Mesi tiesā noliedza, ka būtu apzināti iesaistījies nelikumīgās darbībās un nav zinājis par naudas atmazgāšanu. “Es spēlēju futbolu. Man nebija ne mazākās nojausmas par to. Uzticējos savam tēvam un advokātiem,” noklausīšanās laikā teica Mesi. Mesi un viņa aizstāvji tiesā uzsvēra, ka par finansēm rūpējies futbolista tēvs, kurš dēlam neko nav ziņojis. Tiesa, arī pats tēvs daļu atbildības novēla uz citu līdzdalībnieku pleciem.