Lietā par “aplokšņu algu” izmaksu futbola klubā “Riga” iesaistīta kluba vadība

Pievienot komentāru

Ziņas par arvien jaunām “šmucēm” Latvijas futbola saimniecībā. Divu mēnešu laikā jau trešā kratīšana. Šonedēļ Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas viesojušās čempionvienībā – futbola klubā “Riga FC”. Līdzīgi kā pirms neilga laika Ventspils futbola klubā, arī šajā gadījumā aizdomas par “aplokšņu algām”.

“Riga FC” dibināts 2014. gadā ar krievu miljonāra un politiķa Eduarda Janakova dalību. Viņš arī viens no īpašniekiem izdevniecības namam “Vesti”, bet tagad starp kluba patiesajiem labuma guvējiem vairs nav.

Latvijas čempionvienības futbolā “Riga FC” biroja telpas atrodas Emiļa Melngaiļa ielā, “Skonto” stadiona kompleksā. Tur trešdien viesojusies Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policija.

Pats klubs no plašākiem komentāriem atturējās, taču sociālajos tīklos likumsargu vizīti apstiprināja: “”Riga Football Club” apstiprina, ka vakar kluba telpās VID pārstāvji veica procesuālās darbības! Klubs turpina treniņus un gatavojas svētdienas spēlei! Kad tas būs iespējams, sniegsim plašākus komentārus!”

Kā skaidro VID, procesuālās darbības turpinājās arī ceturtdien, kopumā veiktas sešas kratīšanas Rīgā un reģionā. Likumsargiem aizdomas par “aplokšņu algām” un citām shēmām.

“Mums ir pamatotas aizdomas par to, ka klubs no spēlētāju radiniekiem īrēja nekustamos īpašumus gan Rīgā, gan visā Latvijas teritorijā par ļoti ievērojami augstākām cenām, kādas ir tirgū pašreiz,” skaidro VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.

VID izmeklēšana aptver 2018. un 2019. gadu. Trim personām piemērots statuss: persona, pret kuru sākts kriminālprocess, viena aizturēta. TV3 Ziņu rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka runa par kluba vadību. Ģenerāldirektoru Aleksandru Proņinu, sporta direktoru Aleksandru Romašinu, izpilddirektoru Romānu Lajuku. Pēdējais aizturēts.

Precīzi zaudējumi, kas varētu būt nodarīti valstij, vēl nav aprēķināti. Process turpinās. “Darba līgumi ar spēlētājiem tika noslēgti par 1000-1400 eiro, bet ir spēlētāji, kas papildus “uz rokas” saņēma – sākot no 1000 līdz pat 10 000 eiro mēnesī,” norāda VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors. Katrā sezonā spēlētāji bijuši ne mazāk kā 20.

Kopumā VID veic plašu analīzi attiecībā uz futbolu. Aprīlī likumsargi kratīja Latvijas Futbola federāciju (LFF), maijā bija citā futbola klubā “Ventspils”. Podiņš skaidro, ka klubu vadītāji VID darbības jau esot ņēmuši vērā. Būtiski palielinājušās oficiālās algas, līgumi noslēgti pat par septiņiem tūkstošiem eiro.

“Secinājumi ir izdarīti, bet par to, kas bijis iepriekš, būs kādam jāatbild. Man ir milzīga cerība, ka pārējie Latvijas sporta, jāsaka, mecenāti izdarīs secinājumus un šādas lietas vairs neatkārtosies,” saka Podiņš.