Kārlis Komarovskis

Autors: Kārlis Komarovskis

Sporta žurnālists

UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināla atbildes spēlē trofejas īpašniece Madrides ”Real” savā laukumā pagarinājumā ar 4:2 pārspēja Minhenes ”Bayern” futbolistus, tādējādi divu spēļu summā triumfējot ar 6:3.

Pirmais puslaiks aizritēja ļoti vētraini. Teicamas vārtu gūšanas iespējas bija abām komandām, tomēr Navas un Noiers demonstrēja augstāko klasi ”Real” un ”Bayern” cietokšņos. Pēc aizraujošām 45 minūtēm – 0:0. 52. minūtē ”Real” spēlētājs soda laukumā nogāza Arjēnu Robenu un Bavārijas kluba uzbrucējs Roberts Levandovskis 11 metru soda sitienu realizēja veiksmīgi. 76. minūtē ”Real” izdevās lielisks pretuzbrukums. Kazemiru ģeniāli piespēlēja Krištianu Ronaldu, kurš ar galvu raidīja apaļo priekšmetu ”Bayern” cietoksnī, gūstot 98. vārtus Čempionu līgas karjerā.

Bet minūti vēlāk notika katastrofa – ”Real” aizsargs Serhio Ramoss spēles instrumentu iesita savos vārtos. 84. minūtē ”Bayern” pussargs Artūro Vidāls saņēma otro dzelteno kartīti, atstājot komandu mazākumā. Pamatlaiks noslēdzās 2:1 Vācijas čempionvienības labā, kas nozīmēja, ka komandām nācās spēlēt papildlaiku. Pirmais papildlaika puslaiks aizritēja miegaini, taču pašās tā beigās, 104. minūtē, Krištianu Ronaldu guva savus otros vārtus spēlē. Portugāļu futbolists piespēles brīdī atradās aizmugures stāvoklī. tomēr tiesneši to nepamanīja. ”Real” turpinājumā dominēja un guva vēl divus vārtus. Vispirms ”hat-trick” mačā nokārtoja Krištianu Ronaldu, bet Asensio panāca jau 4:2, uzstādot dueļa gala rezultātu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.