Futbola klubs “Riga” UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā spēkosies ar klubu no Somijas vai Serbijas

Pievienot komentāru
Futbola klubs “Riga” UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajā kārtā spēkosies ar klubu no Somijas vai Serbijas
ZANE BITERE, LETA

Latvijas futbola komanda “Riga” pirmdien notikušajā UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtas izlozē noskaidroja, ka tās pretinieks nākamajā kārtā būs vai nu Somijas vai Serbijas klubs.

Izlozes trešajā kārtā noskaidrojās, ka Latvijas līdervienība “Riga” uzvaras gadījumā kvalifikācijas trešajā kārtā tiksies ar Serbijas titulēto vienību Belgradas “Crvena zvezda” vai Somijas futbolistiem no “HJK Helsinki” vienības.

Helsinku klubs iepriekšējās divas sezonas kļuva par Somijas līgas čempioniem, bet kopumā spēcīgākajā valsts čempionātā šī vienība uzvarējusi 28 reizes. Tāpat Somijas komanda 1998. gadā spēja aizcīnīties līdz UEFA Čempionu līgas grupu turnīram, bet 2014./2015. gada sezonā tā piedalījās Eiropas līgas pamatturnīrā. Tikmēr šosezon klubs aizvadījis nedaudz vairāk nekā pusi no sezonas un ieņem piekto vietu.

Savukārt Belgradas vienība pērn kļuva par Serbijas superlīgas čempioni, bet 1990./1991. gada sezonā “Crvena zvezda” kļuva par pirmo Serbijas un tolaik vēl Dienvidslāvijas komandu, kurai izdevies triumfēt UEFA Čempionu līgā (tolaik saukta par Eiropas kausu). Šī sezona Serbijā sākās aizvadītās nedēļas nogalē, bet titulētais Belgradas klubs pirmajā spēlē izcīnīja uzvaru ar 2:0 pār “Javor” vienību.

Tikmēr “Liepāja” un “Ventspils” savus pretiniekus izlozes kārtībā noskaidros ap plkst. 15.00.

Kvalifikācijas trešās kārtas spēles tiks aizvadītas 8. un 15. augustā.

UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā uzvaras divu spēļu summā ar 3:2 un 3:1 guva attiecīgi “Liepāja” un “Ventspils” futbolisti, uzvarot Minskas “Dinamo” un Albānijas klubu Duresi “Teuta”. Tikmēr RFS ar 3:4 piekāpās Vitālija Maksimenko pārstāvētajai Ļubļanas “Olimpija”. Savukārt “Riga” vienība nepārvarēja UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmo kārtu, līdz ar to Latvijas līdervienība sacensības turpinās Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā.

Otrā kārtas izlozē noskaidrojās, ka “Ventspils” kvalifikācijas otrajā kārtā tiksies ar Maltas klubu Gziras “United”, bet “Liepāja” cīnīsies ar Zviedrijas spēcīgākā čempionāta klubu “Norrkoping”. Savukārt “Riga” spēlēs ar Polijas klubu Glivices “Piast”.

Eiropas līgas kvalifikācijas otrās kārtas spēles ir paredzētas 25. jūlijā un 1. augustā.