Futbola izlasei nepalīdzēs arī Ošs un Rakels, Stojanovičs izsauc Stugli

Pievienot komentāru
Futbola izlasei nepalīdzēs arī Ošs un Rakels, Stojanovičs izsauc Stugli
SINTIJA ZANDERSONE, LETA

Latvijas nacionālās futbola izlases galvenais treneris Slaviša Stojanovičs uz valstsvienības treniņnometni pirms septembra mačiem Eiropas čempionāta kvalifikācijā uzaicinājis aizsargu Elvi Stugli, ziņo Latvijas Futbola federācija (LFF).

Veselības apsvērumu dēļ izlasei 6. un 9.septembra mačos pret attiecīgi Austriju izbraukumā un Ziemeļmaķedoniju “Daugavas” stadionā Rīgā nevarēs palīdzēt Mārcis Ošs, Daniels Ontužāns un Deniss Rakels. LFF cer uz futbolistu drīzu atveseļošanos un atgriešanos ierindā, lai jau oktobrī visi trīs spēlētāji varētu pievienoties Latvijas valstsvienībai.

Pēc notikušajām izmaiņām trenera rīcībā ir 23 futbolisti: četri vārtsargi un 19 laukuma spēlētāji.

Par “vienpadsmit vilkiem” dēvētā komanda kvalifikācijas ciklu iesākusi ar četriem zaudējumiem četrās spēlēs. Martā Latvija viesos ar 1:3 piekāpās Ziemeļmaķedonijai, bet pēc tam cienījamā mačā ar 0:2 atzina Polijas pārākumu. Nākamās divas spēles notika savā laukumā, kur tika parādīts blāvs sniegums, kā rezultātā piedzīvoti zaudējumi 0:3 pret Izraēlu un 0:5 pret Slovēniju.

“Manā valstī pēc šādām spēlēm ielās labāk nerādīties,” pēc pēdējā zaudējuma atzīmēja Slovēnijā augušais serbu speciālists Stojanovičs.

Oktobrī Latvija savā laukumā uzņems Poliju un viesosies pie Izraēlas, bet novembrī izbraukumā tiksies ar Slovēniju un mājās duelēsies ar Austriju.

Kvalifikācijas G apakšgrupā vadībā ar maksimāli iespējamajiem 12 punktiem četrās spēlēs ir Polija, septiņus punktus guvusi Izraēla, seši punkti ir Austrijai, piecus guvusi Slovēnija, četrus – Ziemeļmaķedonija, bet Latvija ir bešā.

Latvijas valstsvienība Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) rangā atrodas necilajā 134.vietā, Austrija ir 37.pozīcijā, bet Ziemeļmaķedonija ieņem 71.vietu.

Martā par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts serbu speciālists Stojanovičs. Decembra sākumā no izlases galvenā trenera amata nolēma atkāpties somu speciālists Miksu Pātelainens, kurš komandu vadīja vien kopš maija jeb mazāk nekā astoņus mēnešus.