Francijas tiesnese Frapāra nebaidās no debijas UEFA Superkausā

0 Komentāru
Francijas tiesnese Frapāra nebaidās no debijas UEFA Superkausā
EPA/SCANPIX

Francijas futbola tiesnese Stefānija Frapāra nebaidās no grūtībām, kas viņu trešdien varētu sagaidīt UEFA Superkausa mačā starp “Liverpool” un “Chelsea” klubiem no Anglijas, viņai kļūstot par pirmo sievieti, kas tiesās tāda ranga spēli Eiropas sacensībās.

Frapāra jau ir bijusi celmlauze sieviešu tiesnešu vidū. Šogad viņa jau kļuva par pirmo sievieti, kas tiesājusi Francijas vīriešu čempionāta spēles dzimtenē. Šobrīd viņa ir izkarojusi vietu valsts labāko tiesnešu pulkā.

“Mēs tiekam fiziski, tehniski un taktiski pārbaudītas kā vīrieši. Tas mani neuztrauc. Man nekas nemainās,” 35 gadus vecā tiesnese otrdien Stambulā pastāstīja ziņu aģentūrai AFP pirms trešdienas mača starp UEFA Čempionu un Eiropas līgas uzvarētājiem.

“Protams, mana dzīve ir mainījusies, jo tagad pasaulē esmu populārāka,” viņa turpināja. “Domāju, ka šī spēle nebūs daudz savādāka, jo futbols paliek futbols.”

Kopā ar tautieti Manuelu Nikolosi un īrieti Mišelu O’Nīlu Frapāra aizvadītajā mēnesī vadīja Pasaules kausa finālu starp ASV un Nīderlandes sieviešu komandām. Nikolosi un O’Nīla viņai asistēs arī Stambulā.

UEFA atbildīgais par tiesāšanu itālis Roberto Roseti pastāstīja, šī ideja viņam radās, skatoties, kā Frapāra tiesā Pasaules kausa spēles.

“Es ceru, ka viņa iedvesmos tūkstošus jaunu sieviešu tiesnešu visā pasaulē,” Frapāras debiju komentēja “Chelsea” galvenais treneris Franks Lampards. “Tās ir lieliskas ziņas. Esmu ļoti pagodināts būt daļai no šī vēsturiskā brīža.”

Pagājušajā gadā UEFA Superkausa spēle norisinājās Tallinā, kur finālā tikās divas Spānijas vienības no Madrides – “Atletico” un “Real”. Pārāka ar 4:2 bija “Atletico”, kas divus vārtus guva jau spēles papildlaikā.

0 Komentāru