Komentāri
FOTO: Trakie Varšavas Legia fani Madridē ar policiju uzrīko pamatīgu grautiņu
Foto: SIPA USA/SCANPIX

Madridē pēc sadursmēm ar vietējo policiju aizturēti 13 Polijas komandas Varšavas Legia līdzjutēji, paziņoja varasiestāžu pārstāvji.

Spānijas galvaspilsētā Madridē otrdien notika sadursmes starp Polijas futbola līdzjutējiem un vietējo policiju, un tajās tika ievainoti pieci poļu līdzjutēji un divi policisti. Sadursmes notika pirms Čempionu līgas otrdienas spēles starp Madrides futbola klubu Real un Legia, kas Polijas vienību sagrāva ar 5:1. Sadursmes sākās, kad fani ieradās Santjago Bernabeu stadionā. Daži no viņiem apmētāja policistus ar stikla pudelēm, signālraķetēm un citiem priekšmetiem, kā arī draudēja žurnālistiem, kuri filmēja šīs sadursmes.

Foto: SIPA USA/SCANPIX

Foto: SIPA USA/SCANPIX

13 aizturētie, kuru vidū bija ir arī Legia fanu līderis, apsūdzēti par laupīšanu, vardarbību, miesas bojājumu nodarīšanu un sabiedriskā miera traucēšanu. Kā vēsta policija, daži no aizturētajiem dažas stundas pirms spēles uzbrukuši viesmīlēm, atņēmuši sievietei mobilo tālruni un mēģinājuši nozagt naudu.

Foto: SIPA USA/SCANPIX

Foto: SIPA USA/SCANPIX

Nākamā spēle starp abām šīm komandām pēc divām nedēļām notiks aiz slēgtām durvīm, jo Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) noteica sankcijas pret Legia par rasistisku izturēšanos un kautiņiem starp komandu līdzjutējiem pēc Legia zaudējuma Dortmundes klubam Borussia septembrī ar rezultātu 0:6. Legia par šiem incidentiem arī tika piespriests naudassods 80 000 eiro apmērā.

Foto: SIPA USA/SCANPIX

Foto: SIPA USA/SCANPIX

Tāpat UEFA sankcijas draud arī Spānijas grandam Barcelona,  jo mačā pret Mančestras City vairāki tūkstoši līdzjutēju plivināja Katalonijas separātistu karogus. Katalonijas neatkarības karogs estelada, kas atšķiras no oficiālā reģiona karoga, pēdējos gados kļuvis par Katalonijas neatkarības kustības simbolu. Jau pērn Barcelona par līdzīgiem pārkāpumiem saņēma 150 000 eiro lielu naudas sodu.

Lasi vēl