Latvijas čempione futbolā Ventspils otrās UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas kārtas pirmajā mačā savā laukumā ar 1:3 piekāpās titulētajam Somijas klubam Helsinku HJK. Vienīgos vārtus kurzemniekiem guva Antons Jemeļins.

63. minūtē standartsituācijas izpildē Jurijs Žigajevs nolēma sist pa vārtiem, taču bumbu atlēca pret Helsinku komandas spēlētāju sieniņu, radot rikošetu un nonākot tieši uz kājas soda laukumā esošajam Antonam Jemeļinam, kurš raidīja to vārtos. 74. minūtē Ritus Krjauklis savā soda laukumā pārkāpa noteikumus, kā rezultātā HJK futbolists Erfans Zeneli panāca izlīdzinājumu.

Helsinku kluba līderiem Demba Savadžs no Gambijas, kurš ar skaistu sitienu ārpus soda laukuma panāca jau 2:1, izceļoties cīņas 86. minūtē. HJK futbolisti pārņēma cīņas iniciatīvu, turklāt jau kompensācijas laikā ne bez pašu ventspilnieku palīdzības guva arī trešos vārtus, kad izcēlās japānis Atomu Tanaka. Atbildes mačs notiks 21. jūlijā Helsinkos, un nākamajā kārtā iekļūs komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.