Komentāri
FIFA viceprezidents varētu būt nozadzis Haiti zemestrīces upuriem ziedoto naudu
Foto: AFP/LETA

Kādreizējais FIFA viceprezidents Džeks Vorners 2010. gadā varētu būt piesavinājies 750 000 dolāru (650 000 eiro), kas bija domāti Haiti notikušās zemestrīces upuriem, vēsta BBC.

Naudu toreiz ziedojusi FIFA un Dienvidkorejas Futbola asociācija, tomēr ASV izmeklētāji secinājuši, ka nauda nokļuvusi Vornera kontos un palikusi viņa “personiskajā lietošanā”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau 2012. gadā Trinidadas un Tobago Futbola federācija (TTFF) pauda, ka ziedojums iemaksāts kontā, ko kontrolē Vorners, bet toreiz viņš noliedza jebkādas nelikumības.

Kā zināms, iepriekš Vorners tika vainots arī desmit miljonu dolāru (8,9 miljonu eiro) saņemšanā, lai Dienvidāfrikas Republika (DĀR) iegūtu tiesības 2010. gadā rīkot Pasaules kausa finālturnīru. Tiek ziņots, ka šī nauda izsniegta attīstības projektiem Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas futbola asociācijas (CONCACAF) valstīm, tomēr maksājums bija adresēts tieši Vorneram, kurš tobrīd bija CONCACAF vadītājs.

Kā norādījušas ASV varasiestādes, saiņi ar skaidru naudu esot nodoti kādā Parīzes viesnīcā, kas bijis kā kukulis no augsta ranga DĀR orgkomitejas locekļa. Pēcāk nauda esot nonākusi pie Vornera.

Kukuļņemšanā apsūdzēto Vorneru meklēšanā izsludinājis Interpols. Viņš šobrīd atrodas savā dzimtajā Trinidadā un Tobago, jau pirms divām nedēļām pieteicās policijā, tomēr vēlāk tika atbrīvots pret drošības naudu.

Vorners amatu FIFA pameta 2011. gadā, kad viņu kā CONCACAF prezidentu diskvalificēja Ētikas komisija pēc pieķeršanas korupcijā pirms iepriekšējām FIFA prezidenta vēlēšanām.

Pagājušajā mēnesī Šveicē pirms FIFA kongresa tika veikti vairāku amatpersonu aresti saistībā ar kukuļdošanu. Neskatoties uz skandālu, prezidenta amatā tika pārvēlēts Zeps Blaters, tomēr pāris dienu vēlāk, skandālam pieņemoties spēkā, viņš paziņoja par gatavību atkāpties no amata.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl