FIFA uz mūžu diskvalificē organizācijas bijušo viceprezidentu Vebu

0 Komentāru
FIFA uz mūžu diskvalificē organizācijas bijušo viceprezidentu Vebu
Foto: EPA/LETA

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) uz mūžu diskvalificējusi organizācijas bijušo viceprezidentu Džefriju Vebu, kurš apsūdzēts kukuļņemšanā.

FIFA Ētikas komisija Vebam piesprieda arī vienu miljonu ASV dolāru (0,89 miljonus eiro) lielu naudas sodu. Patlaban 51 gadu vecais Vebs jau pērn novembrī saņēma pagaidu diskvalifikāciju par krāpniecību un naudas atmazgāšanu, kā arī dalību koruptīvos darījumos. Vebs ir bijušais Kaimanu salu futbola federācijas un Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas federācijas (CONCACAF) prezidents, kā arī FIFA viceprezidents.

Vebs ir starp FIFA korupcijas skandālā apsūdzētajām 16 organizācijas bijušajām amatpersonām. Arī pārējās personas atbild vai ir atbildējušas par vadošo futbola organizāciju darbību Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā. FIFA organizāciju jau vairāk nekā gadu piemeklē pamatīgi korupcijas skandāli, kas no amata lika atkāpties iepriekšējam prezidentam Zepam Blateram, turklāt pēc tam viņš saņēma sešu gadu diskvalifikāciju no jebkādām ar futbolu saistītām aktivitātēm.

0 Komentāru