Komentāri
FIFA piemēro diskvalifikāciju totalizatoru skandālā iepītajiem Daugavpils Daugavas pārstāvjiem
Foto: AFP/LETA

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) piemērojusi pagaidu diskvalifikāciju skandalozā Latvijas kluba Daugavpils Daugava bijušajiem futbolistiem Jevgēņijam Kosmačovam un Aleksandram Vlasovam, tehniskajam direktoram Jevgēņijam Klopovam un galvenajam trenerim Ivanam Tabanovam no Moldovas.

Iepriekš diskvalifikāciju Kosmačovam, Vlasovam, Klopovam un Tabanovam bija piemērojusi jau Latvijas Futbola federācija (LFF), bet nu tai pievienojusies arī FIFA, liedzot šiem cilvēkiem strādāt futbolā jebkurā citā pasaules valstī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā zināms, pagājušā gada oktobrī saistībā ar spēļu sarunāšanu tika aizturēti astoņas ar Daugavpils Daugavu saistītas personas. Starp tām bija Tabanovs, Vlasovs un Kosmačovs. Tāpat aizturēts tika arī uz mūžu no Latvijas futbola diskvalificētais bijušais Daugavpils kluba Dinaburg prezidents Oļegs Gavrilovs, kuram vienīgajam kā drošības līdzeklis tika piemērots arests. Tikmēr pārējiem tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Tiesa, martā sākumā Gavrilovs pret drošības naudu tika atbrīvots.

Daugava un tās priekštece Daugavpils Dinaburg jau ilgstoši tikušas saistītas ar iespējamu spēļu sarunāšanu gan vietējā, gan Eiropas līmenī. Šajā jautājumā LFF saņēmusi dažādus ziņojumus no UEFA un totalizatoru likmju monitoringa kompānijas Federbet. 2009.gadā Dinaburg vienība tika izslēgta no virslīgas, bet tās prezidents Gavrilovs un galvenais treneris Tamazs Pertija uz mūžu diskvalificēti no Latvijas futbola. Vēlāk Dinaburg apvienojās ar Daugavu, bet nākamajā gadā Pertijam tika atcelta mūža diskvalifikācija, un patlaban viņš vada Latvijas SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionāta vienību Rīgas Skonto.

Daugavpils Daugava pirms sezonas nesaņēma licenci dalībai Latvijas SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionātā, bet komandas nākotne nav skaidra.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl