FIFA paziņo Pasaules kausa dalībnieču milzīgo naudas balvas fondu

Pievienot komentāru
FIFA paziņo Pasaules kausa dalībnieču milzīgo naudas balvas fondu
FIFA krietni pavērusi savu ''maciņu'', lai Pasaules kausa dalībnieces saņemtu naudas balvas. (Foto: Sputnik/SCANPIX)

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) palielinājusi 2018.gada Pasaules kausa finālturnīra naudas balvu fondu, 32 valstu izlasēm Krievijā gaidāmajā turnīrā sadalot 400 miljonus ASV dolāru (340 miljonus eiro).

Salīdzinājumā ar iepriekšējo Pasaules kausa finālturnīru, kas 2014.gadā notika Brazīlijā, naudas balvu fonds palielināts par 12%, jeb 42 miljoniem dolāru (35,7 miljoniem eiro). Vācijas izlase, kura ir pašreizējā planētas čempione, 2014.gadā nopelnīja 35 miljonus dolāru (29 miljonus eiro), kamēr komanda, kas triumfēs Krievijā, saņems par trim miljoniem vairāk.

Brazīlijā par vicečempioni kļuvusī Argentīna tika pie 25 miljoniem dolāru (21 miljona eiro), kamēr katra dalībniece no FIFA saņēma kā minimums astoņus miljonus dolāru (6,8 miljonus eiro).

Krievijā Pasaules kausa finālturnīrs risināsies pirmo reizi un notiks no nākamā gada 14.jūnija līdz 15.jūlijam. Spēles tiks aizvadītas Maskavā, Sanktpēterburgā, Kaļiņingradā, Volgogradā, Kazaņā, Ņižņijnovgorodā, Samārā, Saranskā, Rostovā, Sočos un Jekaterinburgā. Šobrīd jau ir zināmas 23 no 32 finālturnīra dalībniecēm.

No Eiropas zonas ceļazīmes uz Pasaules kausu ieguvušas Beļģija, Vācija, Anglija, Spānija, Polija, Islande, Serbija, Portugāle un Francija, kamēr vēl četras komandas tiks noskaidrotas pārspēlēs.

No Dienvidamerikas zonas kvalificējās Brazīlija, Urugvaja, Argentīna un Kolumbija. No Āfrikas finālturnīrā iekļuvušas Nigērija un Ēģipte, no Āzijas Irāna, Japāna, Dienvidkoreja un Saūda Arābija, savukārt Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) zonā ceļazīmes izcīnīja Meksika, Kostarika un Panama. Vieta turnīrā ir garantēta arī mājiniecei Krievijai.

Lasi vēl