FIFA kongresu aptur draudi par spridzekli

Komentāri
FIFA kongresu aptur draudi par spridzekli
Foto: AFP/LETA

Skandalozo Cīrihē notiekošo Starptautiskās Futbola federāciju asociācija kongresu pārtraukuši draudi par ievietotu spridzekli.

“Policija ir tur,” pauduši Cīrihes policijas pārstāvji, atsakoties no sīkākiem komentāriem. Kongresa norises vieta tika evakuēta laikā, kad notika pusdienu pārtraukums. Tomēr kongress varēja atsākties plānotajā laikā. Pirms tam piektdien kongresu īslaicīgi apturēja arī palestīniešu protesti, jo tajā būs jālemj par Izraēlas izslēgšanu no organizācijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Divas sievietes pārtrauca FIFA prezidenta Zepa Blatera atklāšanas runu, organizācijas amatpersonu virzienā vicinot sarkanās kartītes un saucot “Izraēlu ārā”. Turklāt vismaz vienai no viņām bija kongresa akreditācija. Tomēr drīz vien viņas no kongresa norises vietas ārā pavadīja policija. Tāpat jau otro dienu pie FIFA kongresa norises vietas notiek palestīniešu protesti.

Pirms FIFA kongresa Palestīna pavēstīja, ka virzīs jautājumu par Izraēlas izslēgšanu no organizācijas, tomēr FIFA amatpersonas pārrunu ceļā centās to novērst, organizācijas prezidentam Zepam Blateram norādot, ka ir kategoriski pret šādu balsojumu.

Kā zināms, palestīnieši rakstiski vērsās pie citiem FIFA biedriem, aicinot Izraēlu diskvalificēt no starptautiskā futbola. Vēstulē bija teikts, ka Izraēla bloķē palestīniešu futbolistu pārejas uz klubiem un kavē futbola attīstību Gazas joslas apkaimē.

Tāpat palestīnieši pauda, ka Izraēlas Futbola asociācija nav darījusi pietiekami, lai izmeklētu Jeruzalemes “Beitar” līdzjutēju izteiktās rasistiskās un diskriminējošās frāzes. Tikmēr Izraēlas Futbola asociācijas vadītājs Rotems Kamers izteicās, ka Palestīnas prasībai nav pilnīgi nekādas saistības ar futbolu.

Lasi vēl