FIFA klubiem maksās 209 miljonus dolāru par spēlētāju palaišanu uz Pasaules kausu

Komentāri
FIFA klubiem maksās 209 miljonus dolāru par spēlētāju palaišanu uz Pasaules kausu
Foto: AFP/SCANPIX

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) maksās klubiem visā pasaulē 209 miljonus dolāru (195 miljonus eiro) par spēlētāju palaišanu uz 2018. un 2022.gada Pasaules kausa finālturnīriem. Šāda summa tiks izmaksāta par katru finālturnīru.

Līdz ar to summa trīskāršojusies salīdzinājumā ar 70 miljoniem dolāru, ko FIFA izmaksāja klubiem par 2014.gada Pasaules kausu. Kā zināms, klubi ir īpaši neapmierināti ar 2022.gada Pasaules kausu, kas Katarā risināsies novembrī un decembrī, tādējādi ievērojami iespaidojot klubu sezonu daudzās pasaules valstīs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aizvadot konstruktīvu sadarbību, esam spēruši milzīgu soli, lai uzlabotu attiecības starp FIFA un klubiem, paziņojumā paudis FIFA prezidents Zeps Blaters.

Klubi saņems kompensāciju par katru dienu, kurā tas spēlētājs būs nacionālās valstsvienības rīcībā.

Tikmēr Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) klubiem izmaksās 150 miljonus eiro par spēlētāju dalību 2016.gada Eiropas čempionātā.

Ja parasti Pasaules kausa finālturnīri risinās jūnijā un jūlijā, 2022.gada sacensības noslēgsies 18.decembrī.

Lielākais šķērslis Katarā spēlēt futbolu ierastajā gadalaikā ir augstā temperatūra, kas vasarā var sasniegt 40 grādus pēc Celsija. Šāda temperatūra futbola spēlēšanu padarītu bīstamu dzīvībai.

Ja Pasaules kauss norisinātos novembrī, spēlētāji un līdzjutēji izbaudītu patīkamu gaisa temperatūru – 25 grādi pēc Celsija, kas ir līdzīgi apstākļiem iepriekšējos finālturnīros.

Lasi vēl