Komentāri
FIFA drāma turpinās – Blaters negrasās brīvprātīgi atkāpsies
Foto: AFP/LETA

Zeps Blaters, pretēji iepriekš solītajam, negatavojas brīvprātīgi atkāpties no FIFA prezidenta amata, vēsta laikraksts Blick.

“Es neatkāpšos. Mans un mana biroja liktenis būs FIFA kongresa rokās,” Blick citē Blatera izteikumus laikā, kad viņš apmeklējis topošo FIFA muzeju. Kā zināms, lielo korupcijas skandālu dēļ, kuru ietvaros apsūdzēti 18 cilvēki, šveicietis Blaters 2. jūnijā negaidīti pavēstīja par atkāpšanos no amata, lai gan maija beigās notikušā kongresa laikā viņš tika pārvēlēts jau uz savu piekto termiņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau iepriekš pēdējās nedēļās Blateram pietuvināti cilvēki pauduši, ka prezidents neizslēdz iespēju mainīt savu lēmumu, jo saņēmis atbalsta vēstules no Āzijas un Āfrikas futbola federācijām. Blatera piektdienas izteikumus apstiprinājusi arī FIFA, akcentējot, ka tajos nav nekā jauna, jo vārdi ir tādi paši, kā jau 2. jūnijā Blaters izskaidroja savu gaidāmo mandāta nolikšanu.

“Vēlēšanas ir noslēgušās, taču izaicinājumi, ar kuriem FIFA ir jāsaskaras, nav beigušies. Šai organizācijai nepieciešama dziļa rekonstrukcija, lai gan šīs asociācijas biedri man atkal ir devuši mandātu un pārvēlējuši prezidenta amatā. Tomēr to neatbalsta katrs šajā futbola pasaulē”, 2. jūnijā pauda Blaters. “Tieši šā iemesla dēļ aicinu rīkot ārkārtas kongresu, lai varu nodot savas funkcijas. Kongress tiks rīkots, cik ātri vien iespējams. Līdz tam brīdim turpināšu pildīt savus FIFA prezidenta pienākumus.” Paredzams, ka precīzs datums, kad risināsies FIFA ārkārtas kongress, tiks noteikts 20. jūlijā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl