Komentāri
FIFA Blateram un Platinī piespriež 90 dienu pagaidu diskvalifikāciju
Foto: AFP/SCANPIX

Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Ētikas komisija organizācijas prezidentam Zepam Blateram un Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) vadītājam Mišelam Platinī piespriedusi 90 dienu pagaidu diskvalifikāciju.

Tāpat 90 dienu pagaidu diskvalifikāciju saņēmis no FIFA ģenerālsekretāra amata atstādinātais Žeroms Valke, bet sešu gadu liegums piespriests bijušajam FIFA viceprezidentam Čunam Mondžonam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā zināms, FIFA šobrīd skāruši pamatīgi korupcijas skandāli, turklāt izmeklēšana sākta pret Blateru, kurš pirms dažiem mēnešiem paziņoja par atkāpšanos no organizācijas prezidenta amata.

Šajā lietā iesaistīts arī Platinī, kurš ticis iztaujāts par dažādu maksājumu saņemšanu no Blatera. Tiek vēstīts, ka Platinī par saviem pakalpojumiem no FIFA prezidenta saņēmis aptuveni 1,8 miljonus eiro.

“Ētikas komisijas strīdu izskatīšanas kamera piespriedusi 90 dienu pagaidu diskvalifikāciju Blateram, Platinī un Valkem. Liegums var tikt pagarināts uz laika periodu, kas nepārsniedz 45 dienas. Tikmēr Mondžonam piespriesta sešu gadu diskvalifikācija un 100 000 Šveices franku (91 488 eiro) liels naudas sods. Minētās personas diskvalifikācijas laikā nevar piedalīties jebkādās futbola aktivitātēs nacionālā un starptautiskā mērogā. Šie aizliegumi stājas spēkā nekavējoties,” teikts FIFA Ētikas komisijas ziņojumā.

Tāpat FIFA ceturtdien paziņoja, ka prezidenta vietas izpildītāja amatu uz laiku ieņems Āfrikas Futbola konfederācijas (CAF) prezidents Isa Ajatu, kurš agrāk bija saņēmis pārmetumus par pārkāpumiem Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā (SOK).

Tikmēr Blatera pārstāvošie advokāti atklāja, ka Blaters esot ļoti sašutis, ka FIFA Ētikas komiteja nav sekojusi disciplinārajam un ētikas kodeksam, kas apsūdzētajam piedāvā iespēju tikt uzklausītam.

Blaters savas pilnvaras noliks vien pēc tam, kad 26.februārī tiks ievēlēts jauns asociācijas vadītājs, uz kura amatu plāno kandidēt arī Platinī.

Kā ceturtdien atklāja FIFA pārstāvji, Platīni diskvalifikācija nenozīmē to, ka viņš nevarēs kandidēt uz prezidenta amatu, tomēr tas vēl tiks lemts organizācijas Vēlēšanu komisijā, nevis Ētikas komisijā.

Jau vēstīts, ka maija beigās 65. FIFA kongresa priekšvakarā tika veikti vairāki organizācijas amatpersonu aresti. Viņi tika vainoti kukuļu ņemšanā vairāk nekā 100 miljonu dolāru apmērā, atlīdzībā piešķirot sponsorēšanas un mārketinga tiesības, kā arī iespējas organizēt dažādus turnīrus, tostarp Pasaules kausu.

Par spīti korupcijas skandāliem, maijā notikušajā kongresā atkārtoti prezidenta amatā tika ievēlēts Blaters, kurš sāka jau savu piekto termiņu. Tiesa, viņš 2. jūnijā negaidīti pavēstīja par atkāpšanos no amata. Jauno prezidentu ievēlēs 26. februārī, kad norisināsies FIFA ārkārtas kongress.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl