EURO 2016 “nāves” grupa – Spānija, Turcija, Čehija un Horvātija

Pievienot komentāru
EURO 2016 “nāves” grupa – Spānija, Turcija, Čehija un Horvātija
Foto: SIPA/Scanpix

Pašreizējā Eiropas čempione futbolā Spānijas izlase nākamgad savu titulu Francijā gaidāmajā finālturnīrā aizstāvēs, vispirms spēkojoties tā sauktajā “nāves grupā”, kur vēl spēlēs Turcija, Čehija un Horvātija, sestdien noskaidrojās sacensību izlozē.

Zīmīgi, ka vēl ilgu brīdi pastāvēja iespēja, ka horvātu vietā D apakšgrupā varētu tikt ielozēta Itālija. Tikmēr gana principiāls duelis būs B apakšgrupā, kur viena no sacensību galvenajām favorītēm Anglija sacentīsies ar Velsu, tāpat šajā grupā spēlēs Slovākija un Krievija.

Principiāli dueļi neizpaliks vēl citās apakšgrupās, piemēram, C grupā, kur Vācija atkal spēkosies ar Poliju. Tāpat šajā apakšgrupā spēlēs Ziemeļīrija un Ukraina. Savukārt A apakšgrupā kopā ar mājiniekiem Franciju cīnīsies Rumānija, Albānija un Šveice, kamēr E apakšgrupā tiksies FIFA ranga līdere Beļģija, Itālija, Zviedrija un Īrija.

Visbeidzot F apakšgrupā vienkopus cīkstēsies Portugāle, Islande, Ungārija un Austrija.Pirmo reizi Eiropas meistarsacīkstēs piedalīsies 24 valstsvienības, kas ir sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām komandām katrā.

 2016.gada Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupu sadalījums:

A apakšgrupa – Francija, Rumānija, Albānija, Šveice;

B apakšgrupa – Anglija, Krievija, Velsa, Slovākija;

C apakšgrupa – Vācija, Polija, Ziemeļīrija, Ukraina;

D apakšgrupa – Spānija, Turcija, Čehija, Horvātija;

E apakšgrupa – Beļģija, Īrija, Zviedrija, Itālija;

F apakšgrupa – Portugāle, Islande, Ungārija, Austrija.