Emīla Latkovska atklāta vēstule futbola sabiedrībai

Komentāri
Emīla Latkovska atklāta vēstule futbola sabiedrībai
Foto: Futbola Virslīga

Futbola Virslīgas izpilddirektors Emīls Latkovskis veltījis atklātu vēstuli visiem Latvijas kājbumbas cienītājiem, kurā pauž viedokli par Latvijas Futbola federācijas prezidenta vēlēšanām un aicina veidot jaunu futbola kustību.

Dārgie futbola līdzjutēji un futbola sabiedrība,

redzu, ka šīs nedēļas notikumi ap Krišjāņa Kļaviņa (KK) kandidatūru Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amatam un mūsu savstarpējā diskusija sportacentrs.com TV prasa plašāku komentāru no manas puses.

Par diskusiju ar KK
Savu darbu kā LFV izpilddirektors esmu veicis ar sirdi un dvēseli. No pirmās dienas amatā esmu asi iestājies pret spēļu sarunāšanu. Esmu konsekventi ievērojis vienlīdzības principu. Tieši mana aktīvā darbība un stingrā pozīcija ļāva atbrīvoties no Jūrmalas cirka, Daugavām un Gulbenes. Tieši es iestājos par to, lai Skonto beidzot tiktu ielikts sarakstā ar visiem citiem klubiem, nevis ieņemtu īpašo pozīciju. Pēdējos divos gados ir ielikts milzīgs mērķtiecīgs darbs, lai panāktu Latvijas Futbola virslīgas (LFV) attīstību un dotos demokrātiskuma virzienā.

Sākotnēji es KK izteikumus un pret LFV un mani personīgi vērstos apmelojumus neņēmu nopietni. Taču brīdī, kad es sapratu, ka daļa futbola sabiedrības ir tik izmisusi, ka gatava reāli izskatīt pat KK kā alternatīvu esošajam režīmam, es savu pozīciju mainīju.  Diskusija vēlreiz apliecināja, ka KK nespēj argumentēti pamatot savus izteikumus, turpinās populistiski apgalvojumi un, kas ir vissvarīgāk, KK nav darījis pilnīgi neko, lai pats personīgi vērstos pret spēļu sarunāšanu Latvijā.

Par KK dalību spēļu sarunāšanā
Jau pirms vairākām nedēļām man lūdza sniegt komentāru un paust publisku nostāju pret KK kandidatūru. Tajā brīdī es kategoriski atteicos, jo, lai arī par šo personu biju dzirdējis tiešām nepieņamas lietas, manā rīcībā nebija nekādu konkrētu pierādījumu. Es nevēlojos riskēt nostāties pret cilvēku tikai tāpēc, ka kādam konkrētā persona ir neērta. Uzskatīju, ka, ja KK apvainojumi LFF virzienā bija nepamatoti, tad tas bija LFF sabiedrisko attiecību nodaļas profesionalitātes un aktīvas rīcības, nevis manas dienaskārtības jautājums.

Situācija mainījās, kad manā rīcībā nonāca LFF sarakste ar FIFA un UEFA. Diemžēl arī KK atbildes publiskajā telpā man nedod pārliecību, ka runas par viņa dalību spēļu sarunāšanā būtu pilnīgi bez pamata. Vēl jo vairāk man ir pilnībā nepieņemama pozīcija, ko KK demonstrēja attiecībā uz diskvalificēto Oļegu Gavrilovu un sarunāto spēļu problēmu Latvijā kopumā.

Būt pret KK nenozīmē būt par GI
Ir saprotams, ka daļa futbola sabiedrības šo jauno faktu parādīšanos KK spēļu sarunāšanas skandālā vērtē kā Gunta Indriksona (GI) un Jāņa Mežecka (JM) izmisīgu glābšanos no sakāves gaidāmajās vēlēšanās. Arī man personīgi nav saprotams, kāpēc, piemēram, Viktora Ņesterenko iesniegums parādās tikai tagad (tieši pirms vēlēšanām) un šo KK skandālu LFF nav spējis sakārtot 11 gadus! Tomēr es kā  godīgas spēles un ētikas komisijas loceklis nevaru ignorēt šo informāciju (tajā skaitā no UEFA un FIFA) un balsot pret savu pārliecību tikai tāpēc, ka kāds mani varētu nosaukt par GI aizstāvi.  Šeit nav runa par GI, bet par KK.

Aicinājums LFF biedriem un futbola sabiedrībai
Uzskatu, ka tas ir nenormāli, ka LFF prezidenta vēlēšanām nepiesakās neviens cits, izņemot kandidātu, kas jau ir nostrādājis 5 termiņus un vienu apšaubāmas reputācijas populistu, kurš pats reālu pienesumu futbola attīstībā nav devis. Vai nu futbola sabiedrība baidās, vai vienkārši 20 gadu laikā nav izveidots neviens pienācīgs un konkurētspējīgs pēcnācējs.

Lai vai kāds būtu DK lēmums attiecībā uz KK, šis priekšvēlēšanu laiks jau ir pārvērties par farsu un nesola neko labu Latvijas futbolam nākošajos 4 gados. Abu kandidātu intervijas un prezentētās programmas sportacentrs.com TV bija bezcerīgas. Te nav scenārija, kurā, uzvarot kādam no šiem kandidātiem, būtu nodrošināts pietiekams futbola sabiedrības atbalsts un tiktu realizēts stabils un mērķtiecīgs LFF darbs nākošajā četrgadē.

Esam kopīgi ar Ģirtu Mihelsonu uzsākuši kustību ”FUTBOLS 2031”. Mēs nevēlamies samierināties ar domu – nekas jau nemainīsies! Mēs aicinām pievienoties visus, kam rūp Latvijas futbola attīstība un ir idejas, kā uzlabot esošo situāciju Latvijas futbolā.

Emīls Latkovskis
www.futbols2031.lv
p.s.
Ir bijis jau pietiekami daudz negatīvisma, baumu un jēlu anonīmu komentāru, tāpēc esmu lūdzis slēgt komentāru sadaļu šim paziņojumam. Tos, kuriem ir konstruktīvs viedoklis, idejas vai vienkārši vēlme atbalstīt ieceri, lūdzam pievienoties mūsu sociālo tīklu kontiem un izteikties tur.

 

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl