Drošības apsvērumu dēļ atceļ Vācijas un Nīderlandes pārbaudes spēli futbolā

0 Komentāru
Drošības apsvērumu dēļ atceļ Vācijas un Nīderlandes pārbaudes spēli futbolā
Foto: AP/SCANPIX

Mazāk nekā pusotru stundu pirms paredzētā sākuma otrdien tika atcelta Hannoverē paredzētā Vācijas un Nīderlandes futbola valstsvienību pārbaudes spēle.

Kā pavēstījusi policija, spēle atcelta drošības apsvērumu dēļ, tomēr sīkākus komentārus nav sniegusi. Spēlei bija plānots sākties plkst.21.45 pēc Latvijas laika.

Aptuveni divas stundas pirms spēles stadionā tika atrasts aizdomīgs čemodāns, kas lika evakuēt stadionu, bet nedaudz vēlāk policija paziņoja, ka duelis nenotiks. Jau pirms tam spēlei tika nozīmēti papildu drošības spēki, balstoties uz piektdien Parīzē notikušajiem terora aktiem.

Foto

Kā zināms, piektdien teroristi centās apdraudēt Francijas izlases pārbaudes spēli ar Vāciju. Duelis tika izspēlēts līdz beigām, tomēr pēc tam Vācijas futbolistiem nācās nakšņot stadionā.

Sākotnēji tika apsvērta iespēja atcelt spēli starp pagājušā gada Pasaules kausa ieguvēju Vāciju un trešās vietas īpašnieci Nīderlandi, tomēr vēlāk tika lemts to aizvadīt, godinot terora aktu upurus. Maču bija plānojusi apmeklēt arī Vācijas kanclere Angela Merkele.

Kā ziņots, tāpat iepriekš tika atcelta arī otrdien Briselē paredzētā pārbaudes spēle starp Beļģijas un Spānijas futbola izlasēm.

Kā zināms, teroraktos Parīzē naktī uz sestdienu tika nogalināti vairāk nekā 130 cilvēki un vairāk nekā 300 ievainoti. Kā pirmdien atklāja Francijas prezidents Fransuā Olands, terorakti tikuši izplānoti Sīrijā, bet sagatavoti Beļģijā.

Neraugoties uz notikušajiem asiņainajiem teroraktiem Parīzē, otrdien Londonā tiks aizvadīta Francijas un Anglijas futbola valstsvienību pārbaudes spēle.

Otrdien stadionā Francijas valstsvienības himnas laikā uz lielā ekrāna tiks rādīti “Marseljēzas” vārdi. Tāpat himnas vārdi tika publicēti futbola patriotu iecienītajos tabloīdos “The Sun” un “Daily Mirror”.

Kā raksta “The Sun”, stadionu apsargās pieci tūkstoši karavīru no Speciālo Gaisa spēku (SAS) elites vienības.

Tāpat, “solidarizējoties ar Francijas tautu”, maču grasās apmeklēt Anglijas Futbola asociācijas (FA) prezidents Lielbritānijas princis Viljams, kurš nebija plānojis ierasties uz spēli.

Tikmēr Anglijas izlases galvenais treneris Rojs Hodžsons atklāja, ka “vēl nekad nebūs piedalījies tādā futbola spēlē”.

Kā zināms, Francijas un Vācijas futbola izlases piektdien Parīzē aizvadīja savstarpēju pārbaudes spēli, kurā ar 2:0 pārāki bija mājinieki. Jau spēles pirmajā puslaikā stadionā varēja dzirdēt ārpusē notiekošos sprādzienus.

Pēc pārbaudes spēles ar Vāciju tika atcelta preses konference, kā arī drošības apsvērumu dēļ viesi nakti pavadīja stadionā.

Lai gan sākotnēji tika minēts, ka pēc teroraktiem atcelti visi nedēļas nogalē Francijā plānotie sporta pasākumi, tomēr sestdien tika aizvadītas vairākas futbola kausa spēles.

0 Komentāru