Drāma Daugavpils futbolā: vietējā futbola skola asi reaģē uz direktora atbrīvošanu

0 Komentāru
Drāma Daugavpils futbolā: vietējā futbola skola asi reaģē uz direktora atbrīvošanu
fcdaugavpils.lv

Piektdien, pamatojoties uz vairākkārtējiem finanšu pārkāpumiem, no BFC “Daugavpils” direktora pienākumu pildīšanas tika atbrīvots Nauris Mackevičs. Šodien Futbola skola savā “Facebook” lapā izplatījusi paziņojumu, kurā notikumos vaino Daugavpils mēru Rihardu Eigimu. 

“Šāds solis mūsu akadēmijai nebija pārsteidzošs, jo Rihards Eigims jau vairāk nekā gadu plānveidīgi centies darīt visu iespējamo, lai traucētu mūsu kluba darbam,” paziņojumā vēsta BFC “Daugavpils”.

“Pēc mēra dotajiem uzdevumiem Daugavpils Sporta pārvaldes vadītājs Juris Stivriņš un Daugavpils domes juridiskais departaments ilgstoši centās atrast kādus pārkāpumus skolas darbā, taču visi šie mēģinājumi bija nesekmīgi. Pēc ilgstošiem mēģinājumiem izdevās atrast pēdējo salmiņu, kā iemeslu atstādināšanai atrodot nepamatotas formāla rakstura kļūdas darba laika uzskaites tabelēs.”

Tāpat Futbola skola uzskata, ka Daugavpils mērs šādā veidā palīdzot bijušajam Daugavpils “Dinaburga” prezidentam Oļegam Gavrilovam, kurš ir apsūdzēts spēļu rezultātu ietekmēšanā.

“Viss sākās 2017.gada vasarā, kad Eigims domes priekšsēdētāja vietnieka amatā mēģināja par pašvaldības līdzekļiem iegādāties no Gavrilova zemi pie “Esplanādes” stadiona, turklāt par trīs reizes lielāku cenu nekā Gavrilovs piedāvāja iepriekšējai domei. 2017.gada beigās jau priekšsēdētāja amatā Eigims ultimāta veidā paziņoja, ka klubs ir jānodod kādam viņa piesaistītajam “investoram”, neatklājot viņa vārdu. Pēdējā laikā Gavrilovs ir ļoti aktivizējies un regulāri apmeklē gan futbola, gan telpu futbola spēles. Ar potenciālo direktoru meklēšanu nodarbojās tieši Gavrilovs, kurš personiski vēl pirms divām nedēļām slepus tikās ar sevis izvēlēto kandidātu skolas direktora amatam, taču tas atteicies, tādēļ nācies uzrunāt Aleksandru Vlasovu,” raksta klubs.

‼️‼️OFICIĀLS PAZIŅOJUMS PAR NOTIKUMIEM FUTBOLA SKOLĀ! ‼️‼️Piektdienas rītā mūsu futbola akadēmija saņēma triecienu no…

Posted by BFC Daugavpils on Monday, November 12, 2018

Pilsētas mērs Eigims aģentūrai LETA klāstīja, ka vēl neesot iepazinies ar “BFC Daugavpils” paziņojumu, taču apgalvoja, ka Gavrilovam neesot saistības ar notikumiem ap Mackeviču, un skolas direktora atstādināšanas mērķis esot “kārtības un disciplīnas ieviešana”. Domei esot informācija, ka, iespējams, darba uzskaites tabulās dažiem darbiniekiem kā nostrādātais norādīts laiks, ko viņi esot pavadījuši, pildot dažādus pienākumus citviet. Konkrētu pašvaldībai nodarīto zaudējumu apmēru pilsētas mērs gan nevarēja minēt, jo to noteiks audits, ja pārkāpumi tiešām tiks konstatēti.

Savā paziņojumā klubs uzskata, ka Latvijas Republikas Izglītības kvalitātes valsts dienestam jāveic savu neatkarīgo pārbaudi Daugavpils Futbola skolā.

Kā zināms, BFC Daugavpils/Progress šosezon uzvarēja Latvijas futbola 1.līgā, līdz ar to nākamajā sezonā komandai jāspēlē futbola Virslīgā.

0 Komentāru