Dobrecovs: Nospēlējām savu maksimālo spēju robežās

Pievienot komentāru
Dobrecovs: Nospēlējām savu maksimālo spēju robežās
Foto:F64 ()

Latvijas čempionvienība futbolā Liepāja otrdien UEFA Čempionu līgas otrās kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē viesos pret spēcīgo Austrijas klubu Salzburg nospēlējusi savu maksimālo spēju robežās, taču diemžēl viena neveiksmīga epizode mača izskaņā neļāva spēli noslēgt ar pozitīvu rezultātu, aģentūrai LETA trešdien atzina Liepājas komandas galvenais treneris Viktors Dobrecovs.

Liepāja cieta neveiksmi ar 0:1 (0:0), vārtus zaudējot spēles 83.minūtē, kad precīzs bija pretinieku komandas spāņu kapteinis Jonatans Soriano, pēc kura sitiena un bumbas rikošeta tā ielidoja Latvijas kluba vārtos.

“Pēc šādas spēles ir jāuzteic visa komanda un nevienu individuāli nevēlos izcelt, jo nospēlējām savu maksimālo spēju robežās. Laukumā bija ļoti laba komandas sadarbība un visi spēlētāji ir pelnījuši uzslavas,” sacīja Dobrecovs.

Liepājas treneris neslēpa, ka pirms mača daudzi domājuši, ka Latvijas čempioni piedzīvos smagu sagrāvi, tomēr paveiktais mājas darbs ļāvis aizvadīt cienījamu spēli un Salzburg futbolistiem sagādāt pamatīgas grūtības.

“Cīņai bijām gatavi, jo izanalizējām pretinieku sniegumu, pētot viņu pārbaudes spēļu ierakstus, pēc kuriem sapratām viņu spēcīgās puses. Mačas gaita pierādīja, ka bijām izdarījuši pareizos secinājumus, diemžēl pēc neveiksmīga rikošeta zaudējām vārtus. Vēl pirms spēles puišiem teicu, ka pretinieks no mums neatšķiras – viņiem tāpat ir divas kājas, divas rokas un viena galva. Atšķirība tikai tā, ka Salzburg ir klubs ar lielu budžetu, bet tā spēlētāji ar lielām algām,” bilda Dobrecovs.

Liepājnieku cīņas plāns bijis pacietīgi un disciplinēti spēlēt aizsardzībā, kā arī pie iespējas veidot pretuzbrukumus. “Plānu izdevās realizēt, spēlējām disciplinēti. Savukārt, ja būtu ielaiduši jau sākumā, tad uzdevums būtu nesalūzt, jo mūs tomēr vēl gaida atbildes spēle. Kādas ir mūsu izredzes divu spēļu summā? Par to šobrīd es negribētu runāt. Man jau visu laiku prasa, ar kādu rezultātu es būtu apmierināts, dodot mājienu, ka mēs varam arī ciest sagrāvi. Taču šis ir sports, un vienā spēlē var notikt viss kaut kas,” skaidroja Latvijas čempionvienības treneris.

Cīņa Zalcburgā liepājniekiem bijusi īpaša, jo varēja izbaudīt patiešām augstākā līmeņa apstākļus. “Protams, spēlēt tādā stadionā un tādos apstākļos ikvienam mūsu komandā bija liels notikums un īpašas emocijas. Pretiniekiem tā ir ikdiena, bet mums kaut kas nebijis un jauns,” atzina Dobrecovs.

Atbildes spēlē liepājnieki centīsies pieturēties pie tās pašas taktikas, taču Dobrecovs ir pārliecināts, ka izdevību vārtu gūšanai viņa vadītajai komandai būs vairāk.

“Mēs ar viņiem nevaram spēlēt atklātu futbolu, jo tad “Salzburg” mūs saplosīs, tāpēc arī atbildes cīņā galvenais būs disciplīna un spēle aizsardzībā. Taču, manuprāt, pretinieki Liepājā nebūs tik agresīvi uzbrukumā, arī viņi vairāk domās par aizsardzību, jo divu spēļu summā šobrīd ir vadībā, tāpēc mums noteikti būs vairāk iespēju,” teica treneris.

Pagaidām nav zināms, vai Liepājai atbildes spēlē varēs palīdzēt argentīniešu pussargs Leonels Strumija, kurš pirmajā mačā guva traumu un 27.minūtē tika nomainīts.

“Sākumā domājām, ka viņam ir lauzta riba, tomēr ārstu pārbaudē slimnīcā tas neapstiprinājās, lai gan tālu no tā nav. Tas, vai viņš atbildes spēlēs varēs doties laukumā, pagaidām vēl nav zināms. Mēs viņu domājām nomainīt jau ātrāk, taču pats Strumija vēl centās spēlēt, tomēr pēc tam saprata, ka īsti nevar,” situāciju skaidroja Dobrecovs.

UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra nākamo kārtu sasniegs komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā. Atbildes mačs 19.jūlijā notiks Liepājā.