Divi Ronaldu vārti sagādā Latvijas futbola izlasei pārliecinošu zaudējumu pret Portugāli

Latvijas futbola izlase 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlē viesos svētdien B apakšgrupas ceturtās kārtas mačā ar 1:4 (0:1) piekāpās šī gada Eiropas čempionei Portugālei, kuras sastāvā divus vārtus iesita slavenais Krištianu Ronaldu.

Latvijas izlases labā vienīgos vārtus šajā mačā guva Artūrs Zjuzins, tikmēr Portugālei divreiz izcēlās Ronaldu, kamēr vēl pa reizei precīzi bija Viljams Karvaļu un Brunu Alvešs.

Mačs sākās diezgan mierīgā gultnē. Lai gan Portugāles valstsvienība kontrolēja bumbu, bet Latvija aizsargājās, bīstamu epizožu uz vārtiem nebija. Latvijas vārtsargam Andrim Vaņinam gan regulāri nācās iesaistīties spēlē, taču tas lielākoties bija pretinieku neprecizitāšu un neveiksmīgu sitienu dēļ. Devītajā minūtē Latvija tiek pie iespējas izpildīt stūra sitienu, tomēr portugāļu vārtsargs Ruī Patrīsiu tvēra bumbu pēc bīstama Igora Tarasova sitiena.

Portugāle turpināja kontrolēt notikumu gaitu laukumā, bet pēc viena no mājinieku uzbrukumiem Gints Freimanis soda laukumā nogāza Nani, kā rezultātā uz Latvijas izlases vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. To 28.minūtē ar spēcīgu sitienu realizēja Ronaldu, lai gan Vaņins uzminēja bumbas sitiena virzienu. Pirmā puslaika turpinājumā spēles gaita nemainījās, bet laukuma saimnieki bīstamus momentus neizveidoja, kamēr Latvijas valstsvienība nesekmīgi centās izveidot kādu pretuzbrukumu.

Mājinieki arī otrajā puslaikā turpināja kontrolēt spēles gaitu, turklāt 58.minūtē uz Latvijas vārtiem tika nozīmēts vēl viens 11 metru soda sitiens, taču Ronaldu trāpīja pa vārtu stabu. Dažas minūtes vēlāk viesiem izdevās labs uzbrukums, tomēr Artjomam Rudņevam neizdevās sitiens, bet pie atlēkušās bumbas pirmais bija Zjuzins, kurš ar ļoti spēcīgu sitienu 67.minūtēs panāca izlīdzinājumu.

Latvijas prieki gan nebija ilgi, jo tikai trīs minūtes vēlāk Karvaļu no jauna vadībā izvirzīja Portugāles valstsvienību. Turpinājumā mājinieki dominēja laukumā, un tas vainagojās ar vēl vieniem Ronaldu vārtiem, kurš 85.minūtē izmantoja lielisku Rikardu Kvarežmas centrējumu. Jau kompensācijas laikā Madrides “Real” pussargam bija iespēja gūt “hat-trick”, bet viņa sitiens lidoja pret vārtu pārliktni.

Mača izskaņa Latvijai bija ļoti nesekmīga, jo kompensācijas laikā ceturto bumbu viesu vārtos raidīja Alvešs, sagādājot mājiniekiem pārliecinošu uzvaru.